Black Friday – kiedy wypada i z jakich promocji skorzystać?

Black Friday

Black Friday pojawił się na polskim rynku zaledwie kilka lat temu, ale szturmem zdobył serca (i koszyki zakupowe) miłośników zakupów. W tym dniu sklepy oferują atrakcyjne promocje, dzięki którym można zakupić wiele produktów dużo taniej.

Kiedy wypada Czarny Piątek w 2021 roku? Z jakich promocji warto wówczas skorzystać? Dowiedz się z poniższego artykułu.

Czym jest Black Friday?

Black Friday, czyli Czarny Piątek, przybył do Polski ze Stanów Zjednoczonych. To właśnie w USA już od wielu lat w ostatni piątek listopada rozpoczynają się wyprzedaże przedświąteczne. Warto podkreślić, że start owych wyprzedaży odbywa się naprawdę z wielką pompą. W tym dniu bowiem sprzedawcy oferują ogromne rabaty i promocje, sięgające nawet 70-80%. Każdego roku miliony Amerykanów szturmują sklepy ze sprzętem AGD, RTV, obuwiem, odzieżą, kosmetykami i innym asortymentem.

W Polsce Black Friday nie wywołuje jeszcze takiej gorączki zakupowej, ale z każdym rokiem cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Mnóstwo osób robi w tym dniu zakupy świąteczne dla bliskich. Zrobiono już nawet badania, które pokazały, że już kilkadziesiąt procent konsumentów przegląda w tym dniu ofertę sklepów, a duża część z nich robi zakupy. Szczególnym zainteresowaniem cieszy się zwłaszcza Black Friday w sklepach internetowych. To wygodny sposób na przejrzenie interesującego użytkownika asortymentu i dokonanie zakupów. W tym roku Czarny Piątek wypada 26 listopada.

Z jakich promocji skorzystać?

Promocje z okazji Czarnego Piątku są organizowane przez coraz większą liczbę sklepów – zarówno stacjonarnych, jak i internetowych. Nie inaczej jest w tym roku. Już dziś niektóre sklepy zachęcają do skorzystania z promocji, które zaoferują 26 listopada. Wiele sklepów tworzy nawet specjalne podstrony z towarami w promocyjnych, „czarnopiątkowych” cenach.

Na jakie promocje można liczyć w Black Friday? Obecnie w wielkiej akcji promocyjnej biorą udział sklepy właściwie z każdej branży. Dużym zainteresowaniem cieszą się szczególnie sklepy z elektroniką, sprzętem AGD i RTV, ale także sklepy z ubraniami, obuwiem i dodatkami.

Jak kupować podczas Black Friday?

Wbrew pozorom do kupowania w Czarny Piątek warto się przygotować. Najlepiej więc zastanów się zawczasu, jakich produktów potrzebujesz. Może interesuje Cię nowy zestaw suplementów i odżywek? W takim przypadku Black Friday w Bodypak.pl to najlepsze rozwiązanie dla Ciebie. Jeśli już zdecydujesz, które produkty są Ci szczególnie potrzebne, przejrzyj zawczasu choć kilka sklepów internetowych, które owe towary oferują. Dzięki temu będziesz wiedzieć, że konkretna odżywka białkowa, którą chcesz kupić, jest dostępna w sklepie Bodypak, dzięki czemu w Black Friday możesz wejść od razu na stronę sklepu i dokonać zakupu towaru w promocyjnej cenie.

A co w sytuacji, gdy nie masz nic konkretnego na myśli i po prostu liczysz na jakąś dobrą okazję zakupową? Rzecz jasna Black Friday to również opcja dla Ciebie. To w końcu dzień, w którym łatwo o świetną okazję, zatem nawet jeśli nie planowałeś wcześniej zakupu danego produktu, to być może wyjątkowo korzystna cena przekona Cię do nabycia towaru. Spiesz się jednak – najatrakcyjniejsze produkty znikają najszybciej. Nie warto zatem długo czekać i wahać się, aby nikt Ci takich towarów nie sprzątnął sprzed nosa.

Artykuł sponsorowany

Share