Manicure hybrydowy a manicure japoński

Manicure hybrydowy i japoński to obecnie dwa najbardziej popularne zabiegi wykonywane na paznokciach. Na czym polegają obie metody i czy warto je stosować?

Manicure hybrydowy cechuje się trwałością i utrzymuje na paznokciach od 2 do 3 tygodni. Jego sekretem jest połączenie lakieru z żelem. Jak twierdzą, jego producenci, metoda ta jest hipoalergiczna i nie zawiera substancji szkodliwych dla zdrowia.

www.firmy.net

Manicure hybrydowy nakładany jest cienką warstwą tak jak lakier. Musi być utwardzony w lampie ze światłem UV, podobnie jak żel do tipsów. Oprócz tego, że lakier hybrydowy długo utrzymuje się na paznokciach, to dodatkowo lśni dużo bardziej od zwykłego lakieru.

Niestety nie da się go zmyć zwykłym zmywaczem. Na paznokciu z hybrydą musi być położony wacik nasączony płynem o dużej zwartości acetonu. Następnie trzeba owinąć paznokcie folią aluminiową i tak przytrzymać przez 10-15 minut. Po takim zabiegu można bez problemu zdjąć hybrydę z paznokci.

lula.pl

Nie w każdym przypadku lakier hybrydowy jest odpowiednią metodą manicure. Przyczyną może być zły stan paznokci. Jeżeli są one bardzo osłabione, połamane, kruche bądź pobruzdowane, lakier hybrydowy może się na nich nie utrzymać lub pogorszyć ich stan.

W tym przypadku najwłaściwszą metodą będzie manicure japoński. Polega on na wcieraniu w płytkę paznokcia pasty z witaminami i minerałami oraz naniesieniu warstwy pudru. Manicure japoński wzmacnia naturalnie paznokcie nadając im połysk różowej perły, a także dostarcza składniki naturalne tj. witaminy A i E, kreatynę, pyłek pszczeli oraz krzemionkę z morza japońskiego. Ten manicure jest tak samo dobry dla pań jak i panów. Dla laików efekty zabiegu są niewidoczne gołym okiem, zatem mężczyźni również mogą go stosować.

Sposób wykonywania manicure japońskiego:

Zaczyna się od zmatowienia płytki paznokcia i opiłowania go specjalnym, dwustronnym pilniczkiem. Następnie energicznymi ruchami wmasowuje się pastę bogatą w witaminy. Wciera się ją polerką zrobioną ze skóry młodego jelonka. Po nałożeniu pasty wciera się puder, również polerką ze skóry jelenia.

Zabieg należy powtarzać co trzy tygodnie.

salonkosmetycznyanabel.blog.onet.pl

Podsumowując oba manicure są efektowne, lecz nie dają tego samego rezultatu.

Różnią się one zastosowaniem. Funkcją manicure japońskiego jest przede wszystkim, poprawienie kondycji paznokcia. Natomiast przeznaczeniem manicure hybrydowego jest zachowanie estetycznego wyglądu paznokci dłużej, niż przy stosowaniu zwykłego lakieru. Podobieństwem obu sposobów jest długość utrzymywania się efektów. Oba trzeba powtórzyć po około trzech tygodniach.

 

Karolina Celak

Źródło zdjęć: www.elite.radom.pl, www.lula.pl, www.salonkosmetycznyanabel.blog.onet.pl, www.firmy.net.pl

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Soraya idealny balsam po opalaniu. Sprawdź naszą opinię.