Mieszkanie na parterze z ogródkiem. Czy warto? Na co zwrócić uwagę?

Usytuowane na parterze mieszkanie z ogródkiem stanowi sposób, by mieszkając w bloku poczuć solidną namiastkę własnego domu z ogrodem! Jakie są główne zalety i wady tego rozwiązania? Na co zwrócić uwagę przy wyborze mieszkania?

Mieszkanie na parterze z ogródkiem – główne zalety

W przestrzeni miejskiej nawet odrobina zieleni jest na wagę złota, zwłaszcza gdy dysponujemy nią na wyłączność. To ogromna zaleta mieszkania z ogródkiem, w którym można oddawać się relaksowi, posadzić ulubione kwiaty, opalać się i stąpać boso po zadbanej w zielonej trawie. Nawet skromny ogródek pozwala na ustawienie mebli ogrodowych i podejmowanie w ten sposób gości. Poza tym, nic nie stoi na przeszkodzie, by w tej zielonej oazie oddawać się ćwiczeniom fizycznym.

Wady mieszkania z na parterze z ogródkiem

Główną wadą lokalu z ogródkiem jest zazwyczaj konieczność zamieszkania na parterze. Z jednej strony, lokatorzy nie muszą korzystać ze schodów lub windy, ale z drugiej narażają się niekiedy na większy hałas i zgiełk dobiegający z osiedlowego ciągu komunikacyjnego. Nie wszyscy lubią mieszkania na parterze, ponieważ czują w ten sposób swoiste ograniczenie prywatności.

Wybierając mieszkanie zwróć uwagę na te czynniki!

Jednak przemyślany wybór mieszkania z ogródkiem usytuowanego na parterze pozwala uniknąć negatywnych konsekwencji. Oto najważniejsze czynniki które warto wziąć pod uwagę przy jego wyborze:

  • ciągi komunikacyjne – warto unikać mieszkań z ogródkiem wychodzącym na dziedziniec lub ścieżkę prowadzącą do bloku, a tym bardziej umieszczonym przy wejściu do budynku;
  • powierzchnia ogródka – nie warto wybierać mieszkania z ogródkiem za wszelką cenę, nawet kosztem małej powierzchni, bo na kilku metrach kwadratowych nie zmieści się nawet stolik z krzesłami (a co z kosiarką?
  • wysokość ogrodzenia – zbyt niski płot nie tylko ogranicza Twoją prywatność, ale również stwarza szansę intruzom, którzy odwiedzą Twój ogródek dla zabawy, a nawet w poszukiwaniu przechowywanych tam wartościowych rzeczy;
  • nasłonecznienie – najlepiej wybierz ogródek, który przynajmniej przez kilka godzin dziennie będzie nasłoneczniony; przed nadmiarem słońca uchroni Cię parasol, a zupełny brak słońca odbierze całą przyjemność z posiadania zielonej oazy;
  • sąsiedztwo – zastanów się, czy Twój potencjalny ogródek jest dobrze odizolowany od sąsiadów po obu stronach i z góry; w innym wypadku możesz narazić się na gwar, a nawet spadające do ogródka przedmioty.

Jeśli szukasz wymarzonego mieszkania z ogrodem w Gdańsku, zapoznaj się z najnowszymi trendami i ofertami na stronie eurostyl.com.pl.

Artykuł sponsorowany

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Czy z problemem poczuciem bycia brzydkim można iść do psychologa?…