Skup książek, Łódź i wymiana biblioteczki
Antykwariat czy skup książek w obiegowej opinii kojarzy się ze starymi wydaniami, przede wszystkim dzieł popularnonaukowych i naukowych. Błądzą tam może co najwyżej poloniści, historycy i osoby zajmujące się naukami humanistycznymi… Nic bardziej mylnego! Jest to miejsce, gdzie za stosunkowo nieduże pieniądze można kupić również beletrystykę i całkiem świeże pozycje. W jakiej sprawie odwiedzić skup książek? Jak i czego szukać?
1. Skup książek
2. Stare książki
3. Nowe wydania
Korzystanie z punktu takiego jak skup książek może mieć swój urok, z którym równać się nie mogą tradycyjne sprawunki w księgarni.
Skup książek
Zacznijmy jednak od samego początku, a więc nie od kupna, a od sprzedaży. Osoby zainteresowane nurtami minimalistycznymi albo po prostu ci, którzy chcieliby zrobić na swoich półkach trochę miejsca znają zapewne co najmniej kilka sposobów na zredukowanie swojego księgozbioru. Zgłoszenie się w tej sprawie do skupu ma jednak niekwestionowane zalety. Przede wszystkim eliminuje konieczność wystawiania na portalach aukcyjnych księgozbioru po jednej sztuce, wyceniania każdej książki osobno i wprowadzania jej danych na portal. Jeśli zorientujemy się, że skup książek Łódź obejmuje swoim zasięgiem, warto zweryfikować zasady dostawy księgozbioru. Może się okazać, że wcale nie trzeba z nim jechać do punktu stacjonarnego, bo dany skup oferuje pośrednictwo kurierskie.
Stare książki
Dawne wydania często nie są dostępne na rynku księgarskim. Dotyczy to zarówno starych egzemplarzy, jak i takich, które zostały opublikowane w niewielkiej liczbie egzemplarzy. Poszukiwanie ich na własną rękę na portalach aukcyjnych wymaga czasu, a niekiedy także i refleksu. Nie oznacza to, oczywiście, że skup rozwiąże problem dostępności, jednak jest duża szansa, że upolujemy w nim upragniony egzemplarz bez konieczności licytacji. Znacznie przyspiesza to uzyskanie upragnionego egzemplarza.
Nowe wydania
W skupie możemy kupić jednak nie tylko dawno opublikowane dzieła. Znaczną część zgromadzonego księgozbioru stanowią świeże wydania, które po prostu zostały przez kogoś puszczone w dalszy obieg. Ponieważ formalnie są używane, kosztują mniej niż nowości z księgarni, co ma znaczenie dla osób sporo czytających. Wiele z nich natomiast znajduje się w stanie idealnym lub nosi zaledwie zwykłe ślady użytkowania. Nie różnią się zatem niczym od pozycji nowych – za wyjątkiem znacznie atrakcyjniejszej ceny. Bardzo często książkę można kupić już za kilka złotych, a po jej przeczytaniu puścić w ponowny obieg.
Artykuł sponsorowany