Kremy pod oczy – czy ich stosowanie jest konieczne?

Kremy pod oczy

Oczy są często pierwszym, co dostrzegają w nas inne osoby – to one przyciągają, zdradzają nastrój i uczucia. Okazuje się, że skóra pod oczami również skrywa wiele informacji. To właśnie to miejsce jest najdelikatniejszym obszarem skóry twarzy, a zarazem najbardziej narażonym na pojawienie się pierwszych oznak starzenia. Na szczęście na rynku dostępne są kremy pod oczy dedykowane potrzebom pań w różnym wieku i posiadających różne typy cery. Jak wybrać najlepszy dla siebie krem pod oczy?

Kremy pod oczy stanowią obecnie bardzo różnorodną grupę produktów skierowanych do różnych grup wiekowych i nakierowanych na przeróżne wymagania pielęgnacyjne. Wybierając kosmetyk do pielęgnacji skóry pod oczami, warto zdać sobie sprawę z tego, że struktura skóry w tym obszarze jest zupełnie inna aniżeli w pozostałych partiach twarzy. Skóra pod oczami pozbawiona jest gruczołów potowych i łojowych, przez co narażona jest na przesuszenia – brak gruczołów uniemożliwia samodzielne nawilżanie. Suchość potęgowana jest przez brak tłuszczu podskórnego. Skóra pod oczami jest stosunkowo cienka i niemal bezpośrednio styka się z kością szczękową. Z tego powodu na skórę pod oczami nie powinno się nakładać kosmetyków o gęstej i ciężkiej formule.

Kremy pod oczy do twoich potrzeb

Jedną z cech, którą należy mieć na uwadze, wybierając kremy pod oczy, jest jego konsystencja. Panie ze skłonnościami do obrzęków i sińców w okolicy oczu powinny zdecydować się na kosmetyki w formie żelu. W przypadku tego typu problemu, o ile nie ma on charakteru przewlekłego i związanego z zaburzeniami krążenia, warto wybierać kosmetyki z dodatkiem kofeiny. A także mentolu lub ekstraktu z kasztanowca, które pobudzają mikrokrążenie skóry i redukują opuchliznę.

Cienie pod oczami

Kremy pod oczy stanowią także odpowiedź na inny popularny problem – cienie pod oczami, będące jedną z najczęstszych oznak zmęczenia. W tym przypadku również warto szukać w składzie kofeiny, ale równie dobrze podziała witamina C czy ekstrakt z arniki górskiej.

Przeciwzmarszczkowy krem pod oczy

W wieku dojrzałym warto mieć w swojej kosmetyczce również dobry krem przeciwzmarszczkowy. Zadaniem takiego kremu jest wygładzenie zmarszczek, pobudzenie skóry do regeneracji i powstrzymanie powstawania kolejnych niedoskonałości. Jednym z najpopularniejszych składników kosmetyków przeciwzmarszczkowych jest wysoko stężony kwas hialuronowy. To substancja przyciągająca cząsteczki wody i wiążąca je w skórze, gwarantująca wygładzenie oraz długotrwałe nawilżenie.

Materiał zewnętrzny

Share