Jak działają płatki pod oczy?

Jak działają płatki pod oczy

Nikogo nie trzeba przekonywać, że wrażliwe okolice oczu wymagają, żeby zadbać o nie w szczególny sposób. Mimo tej wiedzy niestety i tak często serwujemy skórze w tym rejonie spanie w makijażu albo intensywne pocieranie podczas demakijażu. Oczywiście każdy inny czynnik negatywnie wpływający na skórę w tym miejscu ma jeszcze silniejsze działanie. Dlatego też nawet jeszcze przed ukończeniem 30. roku życia warto zadbać o tę strefę. Jednym z kompleksowych rozwiązań są płatki pod oczy na noc. Warto przyjrzeć się bliżej ich działaniu.

Dlaczego płatki pod oczy?

O ile w sklepach nie brakuje rozmaitych produktów do pielęgnacji cery w tych okolicach, o tyle z ich używaniem bywa różnie. Płatki pod oczy natomiast stanowią analogiczne rozwiązanie do maseczek, których zwykle w tych okolicach raczej się nie nakłada. To idealny sposób na zakończenie dnia. Kiedy wiemy, że już zostajemy w domu i za chwilę kładziemy się spać, to doskonały moment na to, by zrobić coś dobrego dla swojej skóry wokół oczu. Najlepiej jednak uznać to za coś niezbędnego dla młodego wyglądu twarzy. A to dlatego, że skóra pod oczami starzeje się najszybciej. I to na niej w pierwszej kolejności pojawiają się nie tylko zmarszczki, ale też przebarwienia. Po zarwanej nocy albo wielu dniach przewlekłego stresu pojawiają się takie symptomy jak opuchlizna, cienie czy wręcz worki pod oczami. Cera staje się szara i matowa. Nawet jeśli nie zdarzają się nam takie sytuacje, warto mieć płatki pod ręką.

Jakie składniki mają płatki pod oczy na noc?

Różne produkty mogą odpowiadać na rozmaite problemy. Niektóre jednak działają kompleksowo i warto szukać właśnie takich rozwiązań. Chodzi o to, by pozbyć się obrzęków, sińców, podrażnień, ale też oznak starzenia, czyli pojawiających się zmarszczek, przebarwień czy kurzych łapek. Ciekawym rozwiązaniem są płatki pod oczy na noc, które przyklejamy wieczorem i zostawiamy aż do rana. Dzięki temu zawarte w nich składniki aktywne mogą działać przez wiele godzin bez przerwy. Efekty o poranku mogą zaskoczyć. Takie działanie mają płatki Liftactiv, które zawierają potężną dawkę kwasu hialuronowego w opatentowanych mikrostożkach. Ta substancja odpowiada za odpowiedni poziom nawilżenia, ale i wygładzenia skóry oraz ma wpływ na redukcję zmarszczek. Precyzyjnie nałożone płatki przez całą noc uwalniają kwas hialuronowy, który rozpuszcza się w naskórku, doprowadzając do regeneracji skóry. Widocznych efektów można spodziewać się już po pierwszej nocy. Warto po nie sięgać regularnie, raz w tygodniu.

Share