Zamówienia w e-commerce w opakowaniach wielokrotnego użytku?

Unia Europejska pracuje nad zmianą przepisów dotyczących odpadów z opakowań, co będzie miało bezpośredni wpływ na kanał e-commerce. Gotowe projekt powinien być opublikowany na koniec listopada, lecz wcześniej do danych dotarł portal Politico.

Projekt zawiera zapisy, iż współczynnik wolnych przestrzeni w paczkach wysyłanych ze sklepów internetowych nie będzie mógł przekroczyć 40 proc., a ponadto do 2030 roku – minimum 20 proc. opakowań powinno być przeznaczonych do ponownego użycia.

Pełną wersję wyników badania dotyczącego opakowań zwrotnych pobierzesz tutaj.

Zmiany w logistyce są nieodwracalne, co ma jednak pozytywnie przełożyć się na otaczające nas środowisko. Wiele firm, a w szczególności z branży kosmetycznej oraz fashion, wprowadza ograniczają do minimum zużycie plastiku na rzecz opakowań papierowych.

Arvato Supply Chain Solutions, wraz z Uniwersytetem Łódzkim, kilka miesięcy temu przeprowadziło badanie dotyczące opakowań zwrotnych w e-commerce.

Z przeprowadzonego badania wynika, iż wielu kupujących w Internecie jest w stanie zapłacić za opakowanie, które będzie można wielokrotnie wykorzystać w kanale online.

opakowania zwrotne

To pokazuje, że stajemy się dojrzałym społeczeństwem, które rozumie, że decyzje każdego z nas mają wpływ na działania ekologiczne.

Rosnąca popularność zakupów on-line przyczynia się do wzrostu ilości używanych opakowań, a w konsekwencji odpadów opakowaniowych. I choć podstawową funkcją opakowania jest ochrona produktu przed czynnikami zewnętrznymi, które mogą pojawić się podczas magazynowania, transportu czy ekspozycji, to pełniono także funkcję promocyjną oraz informacyjną. Przedsiębiorcy działający w branży e-commerce dostrzegają potrzebę stworzenia warunków do pełnego recyklingu opakowań lub wielokrotnego ich wykorzystania. Jest to wyzwanie stojące również przed klientami, którzy byliby odpowiedzialni za utylizację lub zwrot opakowań.

opakowania zwrotne w logistyce

Badanie „Opakowania zwrotne w logistyce e-commerce” jako część projektu „Opracowanie ekologicznego opakowania wielokrotnego użytku do wykorzystania w obsłudze logistycznej e-commerce” – przeprowadzono na zlecenie Arvato Supply Chain Solutions przez ekspertów z Katedry Logistyki i Innowacji Uniwersytetu Łódzkiego.
METODA: Badanie ilościowe CAWI (Computer Assisted WebInterview).
PRÓBA BADAWCZA: Niereprezentatywna grupa Polaków w wieku 17-79 lat.
Liczebność próby: N=1213.

Artykuł sponsorowany

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Budujesz dom? Urządzasz mieszkanie? Szykujesz się do remontu? Nie od…