Aranżacja wnętrza – korek na podłogę i na ścianę

Korek wychodzi domownikom na zdrowie

Korek należy do surowców naturalnych i jest obojętny dla zdrowia – to zaleta, którą docenią osoby podatne na uczulenia i alergie. Jest ponadto odporny na korozję biologiczną, a na jego powierzchni nie rozwijają się – także szkodliwe dla zdrowia – grzyby i pleśń.

Jeszcze jedną korzystną cechą korka przekładającą się na samopoczucie domowników, jest jego antyelektrostatyczność. W praktyce oznacza to, że korkowa powierzchnia nie przyciąga ani nie wchłania kurzu, co wpływa na łatwość jej czyszczenia i ograniczenie kontaktu a alergenami.

Jakie właściwości ma korek?

Oprócz wspominanych powyżej cech korek ma także wiele innych zalet. Jest bardzo lekki, nieprzepuszczalny dla wody oraz gazów, a także trudnopalny. Z punktu widzenia osób, które chcą wykorzystać go w aranżacji swoich wnętrz, ważniejsze są jednak inne zalety.

Przede wszystkim korek jest materiałem bardzo trwałym, który z biegiem czasu nie niszczeje ani nie traci swoich pierwotnych cech. Ponadto wykazuje doskonałe właściwości termoizolacyjne i akustyczne. Pierwsze z nich sprawiają, że materiał jest zawsze przyjemny w dotyku, a drugie odpowiadają za wyciszanie wnętrza – tłumienie dźwięków oraz amortyzowanie drgań.

wp-3-aranzacja-wnetrza-korek-na-podloge-i-na-sciane-2

Korek na podłogę

Powyższe właściwości sprawiają, że korek jest materiałem, który idealnie zastępuje rozmaite okładziny podłogowe. Możemy zastosować go w formie płytek lub paneli, co zależy od preferowanej przez nas metody montażu – pierwsze z nich klei się do podłoża, a drugie łączy ze sobą pływająco. Do wyboru mamy także szereg wzorów i odcieni korka podłogowego, dzięki którym aranżacja wnętrza może przybrać różnorodny wizerunek.

Podłoga z korka jest nie tylko elegancka i ciepła w dotyku – stanowi także doskonałe podłoże do chodzenia na boso, odciążając stawy i kręgosłup. Jest również elastyczna i odkształcona na skutek nacisku powraca do swojego naturalnego kształtu (wraz z ustaniem nacisku).

wp-3-aranzacja-wnetrza-korek-na-podloge-i-na-sciane-3

A może korek na ścianę?

Wyciszone, przytulne wnętrze i ciepłe ściany to efekt, jaki uzyskamy, stosując korek ścienny. Płytki ścienne z korka doskonale sprawdzają się w aranżacji wnętrz, co jest zasługą nie tylko ich niebywałych właściwości, ale i estetycznego charakteru – świadczyć może o tym choćby ten artykuł Pomysł na pokój młodzieżowy – korek ścienny. Podobnie jak w przypadku podłóg, również materiał na ściany dostępny jest w wielu wzorach, co znacznie powiększa nasze możliwości zaaranżowania przestrzeni.

Korek ścienny sprawdzi się nie tylko w pomieszczeniach takich jak salon, sypialnia czy pokój młodzieżowych – można śmiało stosować go również we wnętrzach narażonych na działanie wilgoci, czyli w kuchniach i łazienkach. Fabrycznie zabezpieczone elementy z korka są niewrażliwe na powstawanie plam czy niszczenie, a dodatkowo są bardzo łatwe w czyszczeniu.

 

Materiał zewnętrzny

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Wiosenne kwiaty, mikro wzory przywodzące na myśl klimat wakacyjnej beztroski…