Hokery — stylowe, nowoczesne, eleganckie

Hokery coraz częściej goszczą w domowych aranżacjach. Wykorzystujemy je przede wszystkim w kuchni i kawiarni, ale dzięki swojemu eleganckiemu charakterowi odnajdą się one również w innych pomieszczeniach mieszkalnych. Hokery nie zawsze jednak były ich częścią. Moda na nie zaczęła się w XX wieku, wtedy jednak przede wszystkim uzupełniały wystrój restauracji, barów, czy pubów. Do domowych wnętrz zaczęły trafiać dopiero nie dawno – dlaczego? Skąd się wzięła popularność stołków barowych?

Skąd się wzięła popularność hokerów?  

Chociaż moda na hokery zapoczątkowana została w XX wieku, to były one znane znacznie wcześniej. Za ich konstruktorów uważa się… starożytnych Egipcjan! Legenda mówi, że stworzyli je, aby poradzić sobie ze swoim niskim wzrostem. Miały one jednak zapewnić nie tylko podwyższenie, ale i komfort, i wygodę siedzenia. Taką funkcję hokery pełnią do dziś. Zastosowane we wnętrzach, zwiększają jego ergonomię, wygodę, a także estetykę. Z racji tego, że nie zabierają one wiele miejsca, stylowe hokery z https://furniro.pl/produkt/hoker-galo/ pasują zarówno do małych mieszkań, jak i obszernych domów jednorodzinnych. Ich design pozwoli włączyć je w aranżacje nowoczesne, glamour, skandynawskie, retro, a także wiele innych. W ofercie designerskich sklepów z meblami dostępne są stołki barowe tapicerowane, drewniane, metalowe, z wysokiej jakości tworzyw sztucznych. Taki charakter hokerów sprawia, że są one uniwersalnymi meblami, które pokocha każdy miłośnik wygody we wnętrzu.

Stylowe Hoker
Stylowe Hoker Galo www.furniro.pl

Hoker nie jedno ma imię

Współczesne hokery to krzesła o różnym charakterze. Różnią się nie tylko stylistyką, ale także zastosowanymi materiałami oraz konstrukcją. Najprostszym rodzajem hokerów są te imitujące taboret (osadzony na wysokich nogach). Są one świetnym dodatkiem do minimalistycznych i industrialnych wnętrz. Bardziej zaawansowane w konstrukcji są hokery z oparciami. Ten mały element sprawi, że siedzieć można będzie na nich godzinami i to nie tylko przy biesiadzie, ale też pracując. Chcąc wykorzystać hoker jako krzesło do pracy, warto też zwrócić uwagę na modele z podłokietnikami, które zagwarantują stabilność pozycji siedzącej. Praktyczną funkcjonalnością będzie też ich obracanie się wokół własnej osi.

Hokery różni też od siebie ilość nóg. W tych tradycyjnych siedzisko osadzone jest na czterech nogach. Gwarantuje to maksymalną stabilizację i bardzo dużą wytrzymałość krzesła. W ofercie stylowych sklepów meblowych pojawiają się też hokery na jednej lub trzech nogach. Prezentują się one oryginalnie i ciekawie, a przy tym również są stabilne. Ich dużą zaletą jest to, że łatwiej odsunąć je od blatu i przenosić.

Wymiary też mają znaczenie

Hokery to meble, które nie zajmują wiele miejsca. To jednak ile centymetrów faktycznie będzie na nie potrzeba, zależy od wielkości krzesła. Więcej trzeba przewidzieć na modele z oparciem i podłokietnikami, mniej na typowe taborety. Wymiary hokera warto dopasowywać też nie tylko do szerokości blatu, ale i jego wysokości. Odległość między nim a siedziskiem krzesła powinna wynieść ok. 20-30 cm. Taka odległość pozwoli na swobodne korzystanie z hokera, wstawanie i siadanie. 

Artykuł sponsorowany

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Jeżeli masz trzydzieści lat lub więcej, a serum do twarzy…