„Kosmetyki ekologiczne” – a tu plastikowe opakowanie…

Kosmetyk ekologiczny i jego opakowanie…

Znalazłaś kosmetyk reklamowany jako ekologiczny. Uradowana złożyłaś zamówienie. Otworzyłaś przesyłkę i oniemiałaś. Okazało się, że jego opakowanie stworzone jest z nieekologicznego plastiku, włożono je do wcale nieekologicznego kartonika. A wszystko to zostaje pokryte nikomu niepotrzebną folią. Przecież, aby kosmetyk był prawdziwie ekologiczny, musi mieć także ekologiczne opakowanie!

Temat ekologii i natury jest aktualnie na topie

Niezaprzeczalnie chcemy dbać o naturę, dlatego chętniej wybieramy właśnie kosmetyki ekologiczne. Warto jednak zastanowić się nad tym, czy kosmetyki ekologiczne, które zamierzamy kupić, rzeczywiście są ekologiczne. I co ważne, czy posiadają równie ekologiczne opakowania. Bo na półkach sklepów kosmetycznych znajdziemy mnóstwo preparatów pielęgnacyjnych w opakowaniach stylizowanych na naturalne. Jeśli bliżej im się przyjrzymy i poszukamy na ich temat informacji, to poznajemy prawdę. A okazuje się, że użyte do ich wytworzenia składniki toksyczne, mogą przenikać do masy kosmetyku. Pomyśl, co się dzieje z takim preparatem? Ty aplikujesz go na skórę lub włosy. Zadowolona, że dajesz im to, czego potrzebują, czyli substancje odżywcze. Jednak wraz z kosmetykiem nakładasz na siebie także i toksyczne substancje, które wcale nie są obojętne dla Twojego zdrowia.

Dobry chwyt marketingowy

Te marki kosmetyków ekologicznych, które naprawdę dbają o środowisko, podejmują trud znalezienia zdrowych, ekologicznych opakowań. Które być może i będą droższe, jednak zapewnią kosmetykom bezpieczeństwo, a ich użytkownikom komfort stosowania. W związku z tym sięgaj po kosmetyki, których opakowania powstają z naturalnych materiałów takich jak szkło czy aluminium. Często są one biodegradowalne czy wielokrotnego użytku. Zauważ także, że kosmetyki ekologiczne znajdują się w mniejszych opakowaniach. Wszystko po to, by minimalizować niekorzystne dla natury skutki uboczne transportu, ale także dać klientowi świeży produkt, który nie stał w magazynie przez kilka czy kilkanaście miesięcy. Informacje o kosmetyku ekologicznym znajdują się bezpośrednio na opakowaniu, a dzięki temu zmniejsza się ilość ulotek czy kartoników.

Jeśli chodzi o opakowania kosmetyków ekologicznych, to powinny wyróżniać się nie tylko ergonomicznym kształtem, ale także być komfortowe w użytkowaniu i trwałe, wyglądać atrakcyjnie, a do tego być przyjazne środowisku.

Przy wyborze kosmetyków naturalnych warto zwrócić uwagę na polskie kosmetyki hand-made marki Kumazu. Ich opakowania powstają z aluminium. Dzięki temu nie tylko są lżejsze, ale także nie tłuką się tak jak na przykład szkło. Aspekty te są istotne nie tylko, jeśli chodzi o transport, ale także o samo użytkowanie kosmetyków naturalnych. Kosmetyki ekologiczne z lżejszymi opakowaniami świetnie sprawdzają się zarówno do użytku codziennego, jak i w podróży. Dzięki ich lekkim opakowaniom jest szansa, że nie będziemy mieli nadbagażu.

Kosmetyki naturalne Kumazu znajdują się w ekologicznych aluminiowych opakowaniach, które doskonale wpisują się w modny aktualnie trend zero waste. Następnie zapakowane zostają w kartonik z przetworzonego kartonu. Brak folii i zastosowanie butelek do kosmetyków Kumazu z aluminium, tak samo bezpiecznych, jak szkło, sprawia, że marka pozytywnie wpływa na środowisko naturalne. Jeśli chodzi o opakowania z aluminium do kosmetyków Kumazu, to przeszły one szereg restrykcyjnych badań w laboratorium i otrzymały certyfikat, który potwierdza ich wysoką jakość i bezpieczeństwo.

A Ty dbasz o środowisko? Przy wyborze kosmetyków ekologicznych zwracasz uwagę na to, czy również ich opakowanie jest naturalne i bezpieczne dla środowiska?

Renata Zielezińska /I.D. Media

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Ten przytulny sklepik stał się miejscem, w którym sprzedawane jest…