Prezenty nieformalne -idealne pomysły na prezent

nieformalne prezenty

Przychodzi taki moment w naszym życiu, kiedy zbliża się ważne wydarzenie i potrzebujemy prezentu dla kogoś bliskiego. Urodziny, imieniny, rocznica ślubu – okazji w całym roku jest mnóstwo. Często, ciężko trafić z idealnym prezentem, aby osoba obdarowana była naprawdę zadowolona. W końcu ile razy można kupić perfumy, kosmetyki czy jakieś bibeloty?

Prezenty, które możesz zrobić sam

Czasami wystarczy pomysł, trochę czasu i chęci do zrobienia czegoś oryginalnego i niezapomnianego. W dobie dzisiejszych czasów, warto pomyśleć o upominku lub dodatku zrobionym własnoręcznie. DIY doceni każda nawet najbardziej wybredna osoba. Takie prezenty od serca, zostaną zapamiętane na długie lata i na pewno będą się miło kojarzyć. Do własnoręcznie zrobionego prezentu warto dodać też, bon upominkowy, który daje różne możliwości. Dzięki voucherowi obdarowany sam wybiera, co chciałby dostać.

Co możesz zrobić samemu na prezent?

Pomysłów jest naprawdę bardzo dużo. Wszystko zależy od tego kogo obdarowujemy i ile mamy na to czasu. Umiejętności nie są Ci potrzebne, nie musisz się stresować, że nie jesteś w czymś wystarczająco dobry lub nie masz, aż takich umiejętności. Prezenty robione dla kogoś samodzielnie zawsze są strzałem w 10-tkę. Co możesz zrobić?

Własnoręcznie zrobiona kartka

Potrzebne Ci będzie: kolorowa kartka papieru, kolorowe flamastry, kredki czy długopisy. Do tego klej, nożyczki, papier samoprzylepny, bibuła – i inne rzeczy które znajdziesz w papierniczym. Na takiej kartce, może się znaleźć zdjęcie obdarowanego (np. jak idziesz na 18-stkę to zdjęcie z dzieciństwa, lub wspólne zdjęcie męża i żony – na prezent z okazji ślubu). Możesz wykonać różne kwiatki, serduszka i napisy „Sto lat” ,” Wszystkiego najlepszego”, „Najlepsze ciacho w mieście” itp.

Jeśli chodzi o życzenia, wiele inspiracji można znaleźć w internecie. Jednak te ułożone samodzielnie zostaną najbardziej docenione. Możesz zawsze nawiązań do wspomnień ( np. aby każde Twoje wakacje były jak te w Ustce).

Własnoręcznie zrobiona zakładka do książki

Podobnie jak te opisane wyżej, możesz wykonać ją z papieru i różnych artykułów ze sklepu papierniczego. Możesz, wykonać zakładkę z cienkiej listewki, pokolorować ją farbami, udekorować brokatem lub różnymi elementami np. małymi zdjęciami.

Własnoręcznie zrobiony wazon

Z czego można zrobić wazon? Pomysłów jest naprawdę wiele. Można wykonać go z starej butelki, z słoika czy puszki. Możesz ozdobić go kolorowym papierem, ale najbardziej efektowanie sprawdza się sznurek. Wystarczy szklaną butelkę posmarować klejem- dokładnie i bardzo powoli obtaczać dookoła cienkim sznurkiem. Można dodać zawieszkę z imieniem obdarowanego czy obdarowanej.

Niektórzy malują butelki czy słoiki farbą, ale ostatnio modne jest wykorzystanie starych lakierów do paznokci i wykonanie kolorowych wzorów.

Karty podarunkowe – idealna alternatywa

Jeśli do zrobionego własnoręcznie prezentu potrzebujesz jeszcze coś ciekawego i nie masz pomysłu, warto skorzystać bonu upominkowego. Taki wyjątkowy prezent na urodziny, imieniny czy rocznicę ślubu może być świetnym rozwiązaniem. Szczególnie jeśli osoba jest bardzo wymagająca, a nam skończyły się pomysły. Dzięki karcie podarunkowej, jubilat może sam wybrać prezent, który będzie mu odpowiadał. Taka karta może mieć różną wartość: 20 złoty, 100 zł czy nawet 500 zł . Najczęściej czas jej wykorzystania jest ograniczony, zależy od sklepu czy marki, jednak najczęściej jest to od miesiąca do pół roku. Obdarowany może wybrać też, coś znacznie droższego niż wartość takiego vouchera, wtedy musi jedynie dopłacić różnice.

A u Was jakie nieformalne prezenty sprawdziły się najlepiej?

Share