Mama w domu, też może zarabiać

Mama w domu też może zarabiać

Niektóre kobiety podejmują decyzję o zrezygnowaniu z kariery zawodowej i zostaniu w domu z dzieckiem. Nie znaczy to jednak, że nie mają żadnych obowiązków. Kąpanie, karmienie, wychowywanie to niełatwe i czasochłonne zadania. Jednak wielu kobietom to nie wystarcza i brakuje im satysfakcji oraz wyzwań, jakie przynosiła im praca zawodowa. Pragną zdobywać nowe umiejętności, rozwijać się i być samodzielne, jednak nie chcą zostawiać swojego dziecka. Na szczęście jest na to wiele sposobów.

1. Korepetycje

Jeżeli jesteś dobra z matematyki, polskiego lub języka obcego, możesz udzielać korepetycji uczniom. Znajdzie się wielu chętnych, którzy potrzebują pomocy i muszą zrozumieć dany materiał konieczny do zdania egzaminów. Lekcji możesz udzielać u siebie w domu lub online, żeby nie zostawiać dziecka samego. Wiele szkół językowych szuka lektora, który będzie dawał korepetycje przez kilka godzin dziennie. Możesz wtedy pracować na umowie zlecenie i zarabiać na swoje potrzeby. Warto również powiedzieć o swoich usługach znajomym, którzy mają starsze dzieci, bo mogą być zainteresowani Twoją pomocą. Poczta pantoflowa świetnie się w tym przypadku sprawdza.

2. Cukiernictwo i usługi gastronomiczne

Pieczenie tortów, ciast i ciasteczek może przynieść niezłe dochody. Każdy potrzebuje słodkości na urodziny, imieniny czy rocznice, więc chętnie kupi tort. Jeżeli potrafisz piec i dobrze Ci idzie ich ozdabianie, wykorzystaj to. Ludzie chętnie wybierają ciasta domowej roboty. Obecnie ludzie cenią jedzenie, które nie jest napakowane chemią, jak to się może zdarzyć w przypadku kupnych wypieków. Możesz zacząć ogłaszać się na Facebooku i Instagramie lub nawet założyć własnego bloga lub kanał na YouTube. Dobrze zadziała również zachęcanie do kupna swoich znajomych – w ten sposób wieść o Twoim zajęciu szybko się rozejdzie.

3. Wypełnianie ankiet

Nie zarobisz na tym wielkich pieniędzy, ale zawsze jest to jakiś dodatkowy zarobek. Wystarczy, że zarejestrujesz się na jednym lub wielu portalach z ankietami i możesz zaczynać. Są one bardzo proste do wypełnienia i zróżnicowane tematycznie. Najlepsze płatne ankiety internetowe możesz znaleźć na takich portalach jak Toluna czy Świat Opinii. Wypełnianie ankiet trwa od kilku do kilkunastu minut i można na tym zarobić od kilkudziesięciu do kilkuset złotych miesięcznie.

Kanał na YouTube

Jeżeli nie wiesz, na jaki temat mogłabyś prowadzić kanał, pomyśl, co Ci ostatnio zajmuje najwięcej czasu. Właśnie – bycie mamą! Dlaczego by nie założyć kanału, na którym będziesz opowiadać o swoich macierzyńskich doświadczeniach i o tym, jak dobrze radzić sobie w ciąży? Jest wiele kobiet, które po raz pierwszy wkraczają w ten temat i są zainteresowane poradami z pierwszej ręki. Im lepiej i ciekawiej opowiadasz, tym więcej widzów przyciągniesz. Oczywiście, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby prowadzić kanał o swoim hobby. Będzie to odskocznia od bycia mamą. Możesz opowiadać o tym, co Cię interesuje, co lubisz robić lub nawet streamować granie w gry komputerowe.

5. Pisanie

Wiele mam zajmuje się pisaniem. Jeżeli jesteś w tym dobra, czemu by nie spróbować? Możesz zająć się copywritingiem i poszukać zleceń w internecie. Wiele firm potrzebuje chętnych do napisania artykułów, postów na blogi, tekstów reklamowych lub nawet ebooków. Jeżeli to nie dla Ciebie, możesz zostać blogerką. Tutaj również możesz pisać o macierzyństwie i swoich doświadczeniach jako mama. Oczywiście, podobnie jak z kanałem YouTube, możesz pisać o czymś innym. Ważne, aby przyciągnąć czytelników ciekawym tematem i regularnymi wpisami. Żeby zarobić na prowadzeniu bloga, warto jest wstawić reklamy AdSense oraz akceptować posty sponsorowane.

Materiał zewnętrzny

Share