Marokańskie kosmetyki

Marokańskie kobiety znane są z egzotycznej urody i niezwykłego uroku. Mają oliwkową cerę, piwne oczy i ciemne włosy. Znają wiele sekretów, dotyczących pielęgnacji ciała i skóry. Ich urody i wdzięku nie da się pominąć, na tle innych kultur, dlatego warto poznać je troszkę bliżej. Z czym kojarzą nam się kobiety zamieszkujące Maroko ? Nie tylko z pięknem, ale także z  charakterystyczne ciemnymi oczami obrysowanymi kreską oraz wzorami z henny na dłoniach przypominające tatuaże. Długie kolorowe suknie, orientalny makijaż. Jaki jest ich sekret ?

olejek + glinka

Wszystkie kosmetyki marokańskie otrzymacie TUTAJ

Od wielu tysięcy lat, tajniki ich urody przekazywane są z pokolenia na pokolenie. Ich wiedza oparta jest tylko o naturalne sposoby, korzystają z sekretów natury. Inspirują się nimi światowe gwiazdy, które korzystają tylko z marokańskich kosmetyków. Na szczęście od kilku lat dostępne są one w naszym kraju. Dlatego w współczesnych czasach powstało tak wiele przeróżnych kosmetyków opartych na tradycjach marokańskiego piękna.

Czarne mydło

Jeśli mówimy o marokańskich kosmetykach, trzeba zacząć od czarnego mydła. Jest to podstawowy kosmetyk wykorzystywany przez marokańskie kobiety. W 100% naturalny, wykonany z pasty warzywnej i oliwy z oliwek. Czarne mydło pełni rolę naturalnego peelingu enzymatycznego, działa złuszczająco na naskórek, a przy tym jest bardzo delikatne, nawet dla wrażliwej skóry. Bardzo często, dodaje się miód lub masło shea, aby wzmocnić pozytywne działanie mydła dla skóry. Czarne mydło bogate jest w żelazo, witaminy A, E oraz w naturalne filtry przeciwsłoneczne. Odżywia, ujędrnia i nawilża naszą skórę. Mydło ma ciemny kolor ( jak wskazuje jego nazwa) i posiada właściwości pieniące. Takie marokańskie mydło posiada także piękny intensywny zapach. Czarne mydło polecane jest w osobą z problemami skórnymi, szczególnie z trądzikiem, przebarwieniami i rozstępami. Można stosować zarówno na twarz, jak i do ciała, jako podstawowy element rytuału hamman.

mydło

Czarne Mydło

Olejek arganowy

Kolejny fantastyczny kosmetyk prosto z Maroka. Otrzymuje się go z orzechów drzew arganowych nazywanych popularnie „Drzewami Życia”. Olejek arganowy nazywany jest płynnym złotem Maroka i pozyskiwany jest przez  wyłącznie przez kobiety w Maroku, tylko ręcznymi metodami. Istnieją dwa rodzaje olejku arganowego ciemniejszy i jaśniejszy, jaśniejszy używany jest w kosmetyce. Nie należy używać oleju spożywczego w celach kosmetycznych, dlatego należy nabywać oryginalny kosmetyk tylko u sprawdzonych sprzedawców. Powinien posiadać certyfikaty świadczące o jego oryginalności, np. EKOCERT Olejek jest bogaty w witaminę E, w nasycone kwasy tłuszczowe (80%) oraz w antyoksydanty. Olejek uzupełnia niedobór składników tłuszczowych w skórze, chroni przed czynnikami zewnętrznymi oraz łagodzi i goi rany skórne. Dodatkowo nawadnia, odżywia i poprawia elastyczność skóry. Ma także bardzo skuteczne działanie, przeciwko starzeniu się skóry. Warto wspomnieć, że olejek  poprawia stan naszych paznokci: wzmacnia je i zapobiega rozdwajaniu się. Polecany w szczególności kobietom z cellulitem i z problemami skórnymi. Do zastosowania zarówno na twarz, jak i na całe ciało, głównie na uda i pośladki.

olejek

Olejek Arganowy

Oryginalna glinka Ghassoul

Pochodzi z gór Atlas w Maroku i jest unikalnym produktem. Można ją wydobywać tylko w Maroko. Bogata w minerały, takie jak: żelazo, potas, wapń, magnez czy krzemionka. Dzięki glince nasza skóra jest delikatna i miękka w dotyku.  Glinka odżywia ją i oczyszcza. Posiada szeroki wachlarz zastosowań, kobiety w Maroko używają glinki jako szamponu czy mydła.  Jednak jej najpopularniejszym zastosowaniem, jest wykorzystanie go jako maseczki na twarz. Można ją zakupić w postaci płatków do rozrobienia z wodą lub jako gotowe maseczki. Glinka świetnie zmniejsza ilość wyprysków i zaskórników na twarzy, działa oczyszczająco, dobrze przygotowuje skórę do kolejnych zabiegów kosmetycznych, np. namaszczenia olejkiem arganowym.

glinka

Glinka Marokańska

Wszystkie kosmetyki marokańskie otrzymacie TUTAJ

www.ana-collection.pl

 

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Czy anoreksja i bulimia to jedno i to samo?