Maseczki do twarzy – co warto o nich wiedzieć?

Jeszcze do niedawna maseczki do twarzy były kojarzone jedynie z obiektami SPA i profesjonalnymi gabinetami kosmetycznymi. O ich cennych właściwościach przekonało się jednak już wiele osób, co pozwoliło znacznie zwiększyć popularność tego typu pielęgnacji. Jak wpływa na skórę dobra maska do twarzy i czy warto ją stosować? Zapraszamy do lektury!

Maseczka do twarzy – co to jest i czy warto ją stosować?

Dobrej jakości maseczki do twarzy zawierające naturalne składniki to ważny element pielęgnacji cery, który pozwala utrzymać ją w doskonałej kondycji przez długi czas. Dostępne w sprzedaży maseczki można spotkać w różnych formach. Najpopularniejsze są gotowe płachty do nakładania na twarz oraz produkty w tubkach, słoiczkach lub woreczkach. Zaletą tych drugich jest większa wydajność, ponieważ wystarczają na wiele aplikacji.
Naturalne produkty, jak np. maska algowa lub glinkowa to prawdziwy zastrzyk cennych składników aktywnych, dzięki którym skóra w zaledwie kilkanaście minut otrzymuje pokaźną ilość cząsteczek pielęgnacyjnych. Regularne stosowanie maseczek pomaga:

  • poprawić kondycję skóry oraz jej wygląd,
  • uzyskać efekt samoregulacji cery,
  • uniknąć niedoborów cennych dla skóry witamin, minerałów i składników aktywnych.
  • Ważne jednak aby pamiętać o dopasowaniu maseczki do potrzeb swojej skóry. Inne potrzeby ma przecież cera sucha i tłusta lub mieszana. Istnieją także produkty, które sprostają potrzebom każdej cery. Idealnym przykładem jest maseczka glinkowa.

Maseczka glinkowa – pielęgnacja, którą pokochasz od pierwszego zastosowania
Glinka wykazuje cenne właściwości dla skóry. Dzięki zawartym w niej składnikom działa:

  • myjąco,
  • oczyszczająco,
  • wygładzająco,
  • nawilżająco.


Doskonałej jakości maseczki glinkowe o naturalnym składzie można znaleźć w sklepie internetowym organique.pl. Wśród dostępnych w sprzedaży wariantów na szczególną uwagę zasługuje maska Glinka Ghassoul przeznaczona do każdego typu cery – również trądzikowej, suchej i wrażliwej. Ma ona postać proszku, który po zmieszaniu z wodą, hydrolatem lub olejkiem we właściwych proporcjach przyjmuje postać optymalną do nakładania na twarz, a następnie tężeje. Powstający w ten sposób elastyczny opatrunek skutecznie oczyszcza cerę, zapobiegając powstawaniu zaskórników i krost. Glinka poprawia też elastyczność skóry, pozostawiając ją gładką i miłą w dotyku.


Podczas wyboru odpowiedniej maski możesz postawić nie tylko na produkty oczyszczające, ale również głęboko nawilżające. W przypadku cery suchej i odwodnionej sprawdzi się intensywnie nawilżająca maska na noc z ekstraktem z miąższu dyni, która łączy w sobie cechy maseczki i kremu. Produkt w widoczny sposób poprawia elastyczność skóry, zmiękcza ją oraz wygładza.

Maseczki do twarzy – jak często stosować?

Aby w pełni cieszyć się z dobroczynnego wpływu maseczek na swoją skórę, należy zadbać o ich regularne stosowanie. Najlepiej, aby częstotliwość nakładania kosmetyku dostosować do zaleceń producenta.
To jednak nie wszystko, ponieważ w swojej łazience warto mieć kilka rodzajów maseczek do twarzy, które odpowiadają na konkretne potrzeby skóry. Przykładowo maskę nawilżającą warto stosować zamiennie z produktem oczyszczającym. W takiej sytuacji samodzielnie łatwo można ocenić, czego najbardziej potrzebuje aktualnie skóra. Ważne, aby pomiędzy aplikacjami poszczególnych maseczek do twarzy zachować 3-4 dni odstępu, aby skóra mogła przyswoić dostarczone jej skoncentrowane składniki aktywne.

Wskazówki dotyczące stosowania maseczek do twarzy

Samo nakładanie i zdejmowanie masek nie jest niczym skomplikowanym, a szczegółowy opis całego procesu znajdziesz na opakowaniu zakupionej maseczki. Jeśli chcesz, aby zastosowany produkt obok swoich właściwości dawał także efekt chłodzący, wybraną maseczkę możesz przechowywać w lodówce. To szczególnie dobry patent na upalne, letnie dni.

Materiał partnera

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Samochody turystyczne zyskują spore grono zwolenników w naszym kraju. Z…