Wakacje w kamperze z małymi dziećmi – czy to dobry pomysł?

Samochody turystyczne zyskują spore grono zwolenników w naszym kraju. Z tej formy rekreacji i turystyki korzysta coraz większa grupa Polaków. Czy jest to jednak opcja dla każdego? Czy na taki wyjazd może się na przykład wybrać rodzina z dziećmi? Jakie są zalety podróżowania kamperem? Kiedy warto zabrać na taki wyjazd dzieci? Dokąd można pojechać na urlop? Więcej szczegółów i sporo praktycznych wskazówek znajdziecie poniżej.

Wakacje w kamperze – dokąd można się wybrać na urlop?

Własne lub wypożyczone kampery to opcja niezmiernie praktyczna. Tego typu pojazdy kempingowe cieszą się bowiem olbrzymią popularnością nie tylko w naszym kraju jako wygodny i ekonomiczny sposób na podróżowanie. Dokąd można się udać kamperem? Opcji jest wiele. Niektórzy jako punkt docelowy wybierają pole kempingowe w malowniczym miejscu w naszym kraju – np. nad morzem, jeziorami. Dla innych samochód przydaje się podczas wyjazdów zagranicznych – również tam da się znaleźć bogatą bazę postojową, paradoksalnie nawet znacznie szerszą niż u nas, ze względu na spore zainteresowanie taką formą rekreacji.

Kamper to również idealna opcja, jeśli pragnie się spędzić aktywne wakacje – przemieszczając się z miejsca na miejsce. Pozwala wygodnie podróżować, dając olbrzymią swobodę i komfort, zwłaszcza gdy zadba się o to, by we wnętrzu znalazły się wszystkie niezbędne akcesoria i produkty, dostępne choćby na stronie InterCamp.

Dzieci w kamperze – dodatkowe udogodnienia

Dlaczego wyjazdy kamperem to idealna opcja dla całej rodziny? Przede wszystkim samochód kempingowy daje znacznie większą wygodę podróżowania. Maluchy nie muszą siedzieć cały czas przypięte w fotelikach, mogą przyjemnie spędzać czas w części mieszkaniowej pojazdu. To naprawdę świetne rozwiązanie podczas wielogodzinnych wypraw, znacznie lepiej sprawdzające się niż przemieszczanie się pociągiem lub samolotem z innymi pasażerami. Da się bowiem łatwiej uspokoić zmęczonego malucha, a nawet położyć go do spania w wygodnym łóżku z ulubionymi zabawkami.

Kamper zapewnia swobodę w planowaniu trasy.

Sprawia, że nie trzeba przejmować się restrykcyjnymi godzinami otwarcia hoteli lub restauracji – komfort domowego i w pełni prywatnego wnętrza mieszkalnego ma się bowiem zawsze przy sobie. Co więcej bez większego trudu da się zrobić dłuższy postój, jeśli akurat wymaga tego sytuacja.

W kamperach najczęściej ma się w pełni wyposażoną kuchnię, część rekreacyjną i sypialną, a także łazienkę – oczywiście w mikroskali. Pozwala to jednak zadbać o wszystkie podstawowe potrzeby rodziny, bez konieczności korzystania z zewnętrznych usług hotelarsko-gastronomicznych. Co więcej w przypadku dużego pojazdu kempingowego nie ma większych ograniczeń co do bagażu. Można zatem łatwo zabrać ze sobą wózek dla dziecka, dodatkowe zabawki czy ubranka, bez obaw o kosztowny nadbagaż i trudności z przemieszczaniem się z wieloma walizkami po dworcu czy lotnisku.

Nie zapominajmy też o innej kwestii – bez względu na to, czy wybrało się wyjazd na pole kempingowe, czy wędrówkę od punktu do punktu – w wielu przypadkach w podróż kamperem można zabrać ze sobą nie tylko dzieci, ale też czworonożnych członków rodziny. Dzięki temu wszyscy mogą spędzać czas razem – bez konieczności zostawiania pupila w hotelu, co niejednokrotnie wiąże się ze stresem dla zwierzaka i dzieci, tęskniących za przyjacielem. Caravaning to zatem opcja dla naprawdę całej rodziny.

Wygoda i niezależność a caravaning, czyli niezapomniane wyprawy wakacyjne

Wakacje w kamperze to wygoda, niezależność i pełna swoboda planowania wyjazdów dla nawet większej grupy wczasowiczów. To też idealny pomysł na podróż z młodymi członkami rodziny. Kamper zapewnia komfort i prywatność, a także daje szansę na zacieśnienie więzów oraz doświadczenie prawdziwej przygody życia. Gotowi na wyprawę i piękne wakacje? Może caravaning stanie się również dla Was optymalnym rozwiązaniem.

Artykuł sponsorowany

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Urządzanie wnętrz staje się często wycieczką po trendach, inspiracjach oraz…