Okulary do komputera z antyrefleksem

Kompletne okulary do komputera z antyrefleksem, chronią przed szkodliwym niebieskim światłem. Korzystanie z urządzeń elektronicznych jest dziś koniecznością, więc chrońmy wzrok przed poważnymi schorzeniami.

Jakie zalety mają kompletne okulary do komputera z antyrefleksem?


Niebieskie światło emitowane przez monitory komputerów, laptopy, smartfony, tablety, telewizory LCD czy oświetlenie LED jest szkodliwe dla oczu. Im dłużej korzystamy z urządzeń elektronicznych, tym bardziej jesteśmy narażeni na wady wzroku, napięcie, podrażnienie i zaczerwienienia oczu, a nawet zwyrodnienia plamki żółtej. Warto wykonywać ćwiczenia siedząc przed ekranem komputera, by chronić wzrok. Podczas korzystania z cyfrowych przydatne są kompletne okulary do komputera z antyrefleksem. Jest to skuteczna ochrona oczu, przed niebieskim światłem. Jeśli wcześniej zdarzało się zmęczenie oczu, drażliwość, bezsenność czy obniżona jakość snu, to nosząc szkła z powłoką antyrefleksyjną, problem ustępuje.

Kiedy wybrać okulary korekcyjne?


Jeśli odczuwamy pogarszanie widzenia męczenie oczu, łzawienie czy inne dolegliwości, zgłośmy się do okulisty lub optometrysty na komputerowe badanie wzroku. Jeśli specjalista wykryje wadę, zaleci noszenie okularów korekcyjnych. W zakładzie optycznym dobierzemy twarzowe oprawki w dowolnym kształcie i kolorze. Ile kosztują okulary? Cena zależy od wybranego modelu i szkieł. Markowe są zawsze droższe, bo za jakością idzie cena. Jeśli mamy zakładać tylko w domu, warto wybrać tańszy model. Natomiast, gdy problem z widzeniem do dali czy do bliży jest poważniejszy, wymaga stałego noszenia szkieł, wówczas warto wybrać droższe rozwiązanie. Jeśli wykonujemy pracę zawodową lub domową, podczas której do oczu dostają się pyłki, przydatne są też okulary ochronne.

Jak wybrać szkła okularowe?


Okulary zerówki najłatwiej wybrać, bo są bez korekcji. Noszone są, ze względu na modę, a często mają naklejkę z nazwą producenta. Jeśli szkła mają poprawić wzrok, sprawa jest poważniejsza. Powinniśmy wybrać soczewki i mamy na rynku, m.in.: jednoogniskowe, dwuogniskowe, trzyogniskowe, progresywne, multigresywne, fotochromowe, indeksowane, polaryzacyjne. Kolejną sprawą są powłoki w okularach, zapewniające komfort noszenia: antyrefleksyjne, oleofobowe, hydrofobowe, antystatyczne, blue control i utwardzające. Wszystko zależy od potrzeb i kwoty, jaką chcemy przeznaczyć na zakup szkieł. Jeśli jest duża wada wzroku, dobrze jest wybrać soczewki o wyższym indeksie. Przy sztucznym oświetleniu i do komputera, okulary z filtrem będą dobrym wyborem.

Artykuł sponsorowany

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Estetyczna aranżacja kuchennego zlewozmywaka jest znacznie łatwiejsza, odkąd powszechne stało…