Strefa zlewozmywaka – jak estetycznie zagospodarować tę przestrzeń w kuchni?

Estetyczna aranżacja kuchennego zlewozmywaka jest znacznie łatwiejsza, odkąd powszechne stało się montowanie zmywarek. Dzięki zorganizowaniu przestrzeni oraz wyposażeniu jej w nowoczesne, stylowe elementy strefa zmywania naczyń może prezentować się doskonale, a przy okazji zachwycać funkcjonalnością w codziennym użyciu. Przekonaj się, jaki zlewozmywak wybrać do swojej kuchni, by prezentował się znakomicie i wykazywał praktycznością oraz jak dopasować do niego szafkę, by zapewnić maksymalnie ergonomiczne użytkowanie oraz wykorzystanie przestrzeni pod zlewozmywakiem. 

Zlewozmywak idealny do Twojej kuchni

W Twojej kuchni gotuje się często i praktyczne rozwiązania muszą wpisywać się w potrzeby? Niezależnie od intensywności użytkowania warto wybrać zlewozmywak, który cechuje wysoka jakość wykonania, trwałość materiałów oraz ergonomicznie zaaranżowany układ. Wśród często wybieranych produktów są zlewozmywaki z ociekaczem, które zależnie od dostępnej przestrzeni można wybrać w wersji ociekacza krótkiego, półdługiego lub długiego. Stylowy, granitowy zlewozmywak z ociekaczem od Sink Quality pozwala na odłożenie gorącego naczynia, zachowując pełnię odporności na wysoką temperaturę. Można wygodnie myć owoce i warzywa oraz odkładać na ociekacz oraz pozostawić do wysuszenia. Dzięki spadkowi lub żłobieniom nadmiar wilgoci z owoców i warzyw. Ociekacz podłuży również jako przestrzeń do odłożenia umytych ręcznie naczyń. 

zlewozmywak

Jakie rozwiązania warto wziąć pod uwagę?

W zależności od dostępnej przestrzeni w Twojej kuchni możesz umieścić niewielki zlewozmywak z krótkim ociekaczem, który będzie pasował do szafki o szerokości od 45 cm, zlewozmywak z ociekaczem o średniej długości, odpowiednim do szafek 50-60 cm oraz większe modele z ociekaczem lub dwukomorowe. Najpopularniejsze rodzaje zlewów kuchennych to modele granitowe, z krótkim ociekaczem. Montowane są w niedużych kuchniach w bloku oraz w aneksach kuchennych, otwartych na salon. Warto wziąć pod uwagę nowoczesne rozwiązanie, jakim jest syfon przyścienny. Dzięki niemu oszczędzasz sporo miejsca pod zlewozmywakiem i możesz zamontować w szafce dodatkową półkę na detergenty oraz gąbki. Praktycznym rozwiązaniem jest zastosowanie szafki pod zlewozmywak z szufladą. Dzięki łatwo dostępnej przestrzeni oraz systemom do segregacji odpadów możesz wpłynąć na porządek i dobrą organizację w przestrzeni zlewozmywaka. 

Idealna szafka pod zlewozmywak

Najbardziej praktycznym rozwiązaniem są szafki pod zlewozmywak, wyposażone w szufladę oraz szafki dwudrzwiowe, otwierane tradycyjnie. Dzięki możliwości wysuwania pojemników na odpady w szafce nie zalegają okruszki oraz inne elementy, które przypadkiem przy wyrzucaniu lądują poza pojemnikiem. Szafka kuchenna, posiadająca system TIP-ON gwarantuje łatwe otwieranie nawet, gdy masz mokre lub brudne dłonie. Wystarczy nacisnąć w dowolnym miejscu frontu, by ją otworzyć. Nie musisz naciskać palcem, możesz użyć kolana lub łokcia. Wygodne użytkowanie powinno iść w parze z modnym designem oraz kolorystyką. 

Artykuł sponsorowany

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Słysząc hasło listonoszka damska często wyobrażamy sobie toporną torbę do pracy.…