Płytki betonopodobne w aranżacji wnętrz? Efekty zwalają z nóg!

Płytki betonopodobne są obecnie prawdziwym hitem wnętrzarskim, który przebojem wytorował sobie drogę do naszych wnętrz. Dzisiaj płytki betonopodobne stają się częścią przeróżnych aranżacji, nie tylko tych ultranowoczesnych. Jak można wykorzystać piękno surowego betonu w swoim domu? Do jakich pomieszczeń się on nadaje i co przygotowali dla nas w tym zakresie producenci płytek?

Płytki inspirowane betonem – do jakich aranżacji?

Beton to niezaprzeczalnie materiał surowy, stanowiący kiedyś bazę pod dalsze etapy wykończenia. Jak do tego zatem doszło, że z czegoś, co chcieliśmy przykrywać, stał się czymś, co chcemy eksponować? Odpowiedzią na to pytanie są z pewnością zmieniające się trendy. A te z kolei są powiązane również ze zmianą naszych gustów. Jesteśmy po prostu już zmęczeni doskonałością, która po jakimś czasie staje się nijaka i nudna. Chcemy czegoś prawdziwego, surowego, co stanowi o istocie przedmiotu.

Popularność wnętrz o stylu surowym jest efektem rosnącego pragnienia, aby zaglądać pod to, co jest ukryte pod ugładzoną warstwą i rozkoszować się tą wspaniałą eksploracją. W ten sposób płytki betonopodobne stają się elementem aranżacji mówiących, że tutaj nie ma nic do ukrycia, bo tutaj cenimy prawdziwe, surowe piękno.

Co istotne beton doskonale odnajduje się nie tylko w aranżacjach typowo loftowych czy industrialnych. Wybierając betonowe płytki o ciekawych teksturach (np. Flaviker Backstage Ash) i łącząc je z płytkami drewnopodobnymi, możemy stworzyć przepiękny i klimatyczny wystrój rustykalny.

Surowy beton w salonie, kuchni albo łazience? Jak najbardziej tak!

Tym, co jest dla wielu zaskakujące to fakt, jak beton pięknie odnajduje się we wszystkich pomieszczeniach i to zarówno układany na podłodze, jak i na ścianie. Przepiękne aranżacje z płytek betonowych można stworzyć zarówno w kuchni czy salonie, jak i łazience czy przedpokoju. Materiał ten obok swojej surowości świetnie łączy się z innymi elementami czy materiałami wykończeniowymi.

Dzięki temu mamy praktycznie nieograniczone możliwości dekoratorskie, a stworzone przez nas wnętrze może być niezwykle oryginalne i niepowtarzalne. Beton przepięknie komponuje się z roślinami czy materiałami naturalnymi, takimi jak kamień czy drewno. Równie dobrze czuje się w towarzystwie cegły czy metalu. Jest to zatem materiał niezwykle uniwersalny i wszechstronny, łączący się harmonijnie z innymi elementami wystroju.

Płytki betonopodobne – jakie kolory, jakie formaty?

Kolejną wielką zaletą płytek inspirowanych betonem jest możliwość nadania im bardziej zróżnicowanej barwy. Dlatego też płytki betonopodobne dostępne są zarówno w odcieniach jasnych (np. White Ash Ceramica Limone), jak i ciemniejszych. Dzięki temu możemy jeszcze bardziej dopasować konkretny produkt do naszych potrzeb czy gustu.

Na uwagę zasługuje również to, że tego typu płytki dostępne są także w szerokim zakresie formatów, od standardowych po płytki wielkoformatowe (zob. Ash Silver Ceramica Limone). Jeśli dodamy do tego rektyfikacje, czyli specjalne cięcie krawędzi płytek, to otrzymujemy wspaniały i niezwykle estetyczny materiał wykończeniowy, o nowoczesnym wzornictwie hołdującym surowemu, aczkolwiek prawdziwemu pięknu.

Artykuł sponsorowany

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Każdy z nas z pewnością marzy o fotografiach na poziomie…