Biuro tłumaczeń – rodzaje tłumaczonych tekstów

Biuro tłumaczeń

Tłumaczenie tekstu z języka źródłowego na obcy przysporzyć może niekiedy wiele problemów, szczególnie jeżeli tekst przepełniony jest specjalistycznym słownictwem. Dlatego też profesjonalny przekład opierać się powinien nie tylko na znajomości słów oraz zasad gramatycznych, bardzo ważne są również skróty myślowe czy slogany. Biuro tłumaczeń zrzesza zazwyczaj specjalistów z wielu języków, którzy dodatkowo posiadają wiedzę w poszczególnych dziedzinach.

Tłumaczenie tekstów technicznych

Współpraca z profesjonalnym tłumaczem to gwarancja fachowo i rzetelnie wykonanej usługi. Niezależnie od rodzaju translacji, tekst powinien w pełni oddawać sens i znaczenie zapisu źródłowego. Ważne jest zatem powierzenie tłumaczenia osobie, która posiada rozległą wiedzę zarówno w obrębie danego języka, jak i dziedziny, której tekst dotyczy. Tłumaczenia techniczne obejmują zazwyczaj materiały inżynieryjne – specyfikacje, instrukcje obsługi, broszury informacyjne, karty produktów czy opisy katalogowe.

W zakres słownictwa technicznego wchodzi wiele trudnych wyrażeń, których znajomość jest niezbędna i konieczna podczas wykonywania tłumaczenia. Biuro tłumaczeń niemiecki zajmuje się przekładem tekstów dla branży technologicznej, budowlanej, rolniczej czy motoryzacyjnej. Są to jednak przykładowe obszary działań, bowiem specjaliści zajmujący się tłumaczeniami technicznymi posiadają wiedzę z wielu innych dziedzin.

Tłumaczenie tekstów specjalistycznych

Rozległą kategorię tłumaczeń obejmują również przekłady tekstów specjalistycznych – treści prawnicze, ekonomiczne, informatyczne, finansowe czy medyczne. Dana tematyka wymaga od tłumacza znajomości na poziomie zaawansowanym. Fachowa terminologia powinna być perfekcyjnie opanowana w obu językach, których przekład dotyczy. Przetłumaczony tekst musi być spójny i zrozumiały, a przede wszystkim merytorycznie poprawny. Wiele środowisk operuje zazwyczaj słownictwem nietypowym, żargonami lub skrótami myślowymi – mogą być one szczególnie problematyczne dla niedoświadczonego tłumacza. Fachowe biuro tłumaczeń po angielsku zatrudnia zazwyczaj specjalistów posiadających wykształcenie w danej dziedzinie, którzy dodatkowo specjalizują się w języku obcym. Połączenie wiedzy z dwóch obrębów pozwala na profesjonalne przetłumaczenie każdego rodzaju tekstu.

Decydując się na skorzystanie z usług biura, otrzymujemy gwarancję, iż treść przełożona będzie rzetelnie i terminowo. Bez względu na trudność, eksperci poradzą sobie z każdym rodzajem translacji.

Artykuł sponsorowany

Share