Fotowoltaika: dofinansowanie – jak uzyskać, jakie oszczędności?

W obliczu zmian klimatycznych, coraz bardziej restrykcyjnych regulacji unijnych oraz przedsiębiorczości Polaków, gorącym tematem jest fotowoltaika. Dotacje do instalacji fotowoltaicznych to wielka szansa na uniezależnienie się od taryf dostawców energii. Oraz na długofalowe oszczędności dla gospodarstwa domowego, bez konieczności dysponowania wysokim kapitałem. Jak uzyskać dofinansowanie do fotowoltaiki? Który program wybrać? Rozmawiamy z ekspertem brewa.pl.

Dofinansowanie do fotowoltaiki: program Słoneczny Dom

Program ten dotyczy nowych instalacji fotowoltaicznych dla gospodarstw domowych, które nie posiadają wysokiego wkładu własnego, a chcą produkować energię z OZE. Program Słoneczny Dom przewiduje dotacje do fotowoltaiki dla osób prywatnych w postaci kredytów na preferencyjnych warunkach. Jednorazowa inwestycja w fotowoltaikę pozwala w szerokiej perspektywie na oszczędności oraz ekologiczne funkcjonowanie gospodarstwa domowego.

Jak uzyskać dotację na fotowoltaika?

To dość proste – wystarczy dysponować niewielkim kapitałem i przejść przez procedurę udzielania kredytu, wszystko trwa zaledwie dobę i odbywa się bez wychodzenia z domu. Dofinansowanie do fotowoltaiki realizowane jest w ciągu 30 dni, na jasnych zasadach. Co ciekawe, pierwsza rata spłaty kredytu przesunięta jest aż o 3 miesiące. A całą spłatę można rozciągnąć nawet do 60 miesięcy z opcją wcześniejszej spłaty. Aktualnie oprocentowanie kredytu wynosi zaledwie 3,6%.

Gdzie złożyć wniosek o dofinansowanie (fotowoltaika)?

Szczegóły znajdziecie na stronie brewa.pl w zakładce „Dofinansowania i dotacje do fotowoltaiki”.

Fot. Więcej na www.Brewa.pl
Fot. Więcej na www.Brewa.pl

Fotowoltaika: dofinansowanie – dlaczego warto?

W pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na oszczędności, płynące z darmowego, czystego źródła energii, jakim jest promieniowanie słoneczne. Dla 4-osobowego gospodarstwa domowego, które średnio rocznie zużywa w Polsce ok. 3 900 kWh energii, koszty całkowite sięgają ok. 2 300 zł. Na podstawie rachunków swoich klientów, którzy wykorzystali dotacje do fotowoltaiki i postawili na OZE, brewa.pl wylicza roczne koszty energii elektrycznej przy identycznym zużyciu, lecz z wykorzystaniem paneli słonecznych, na zaledwie ok. 260 zł. Do tego dochodzą aspekty niepoliczalne, czyli korzyści dla środowiska naturalnego. Zmniejszenie emisji CO2, pochodzącego w lwiej części właśnie z tradycyjnych technik produkcji energii elektrycznej.

Wielu Polaków przeraża poziom skomplikowania całej procedury. Jak uzyskać dotacje do instalacji fotowoltaicznej, jak dobrać jej wielkość, wybrać firmę do realizacji itd. W brewa.pl postanowiono ograniczyć te dylematy do minimum. Zarówno inwestorzy z własnym kapitałem, jak i Ci, którzy wybrali dotacje do fotowoltaiki w programie Słoneczny Dom, mogą liczyć na kompleksową usługę „pod klucz”. Proces rozpoczyna się od analiz rachunków za prąd i doboru wielkości instalacji słonecznej. Następnie klienci otrzymują wsparcie, jak uzyskać dofinansowanie do fotowoltaiki, by w niedługim czasie otrzymać kompletny, zamontowany i zoptymalizowany system zielonej energii.

Artykuł sponsorowany

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Ten kawałek ziemi wokół domu to poletko doświadczalne dla ludzi…