Jak wybrać idealny blender?

Blender jest wszechstronnym urządzeniem, które przydaje się w każdej kuchni. W zależności od funkcji doskonale radzi sobie z rozdrabnianiem, siekaniem, mieszaniem i ucieraniem składników. Niektóre modele bez problemu skruszą też lód do drinków. Jak wybrać najlepszy model? Podpowiadamy, czym kierować się przy zakupie.

Rodzaj blendera

W sklepach można znaleźć wiele typów blenderów. Różnią się one między sobą sposobem działania, budową i funkcjami. Podstawowy podział koncentruje się jednak na dwóch rodzajach – blenderze ręcznym i kielichowym (stacjonarnym). Urządzenia należące do pierwszej grupy mają niewielkie rozmiary. Używa się ich do obróbki żywności w innych naczyniach – misach, garnkach i tym podobnych, dlatego że nie są wyposażone w kielich. Blender ręczny charakteryzuje się lekkością i poręcznością. Modele kielichowe mają większe rozmiary i swój pojemnik do mieszania i rozdrabniania składników. Takie blendery mają większą moc, dlatego umożliwiają rozdrobnienie twardszych produktów, a nawet lodu. Pracują też samodzielnie – najczęściej wystarczy wrzucić do kielicha składniki i ustawić odpowiedni tryb pracy.

Materiał

Wybierając idealny blender, trzeba zwrócić uwagę na jakość i rodzaj materiałów, z jakich zostały wykonane poszczególne modele. Rączki blenderów ręcznych najczęściej wykonuje się z tworzyw sztucznych, dlatego że są lekkie i łatwe w czyszczeniu. Korpusy modeli kielichowych wykonuje się z plastiku lub aluminium. Polecane blendery kielichowe mają dzbany z odpornego na wstrząsy i pęknięcia poliwęglanu. Najlepiej, gdy urządzenia wyposażone są w ostrza ze stali nierdzewnej – trwałego, higienicznego tworzywa, niewchodzącego w reakcje chemiczne z żywnością.

Niezawodne blendery ręczne i kielichowe można znaleźć na stronie https://agusto.pl/701-blendery. Sprzęty wykonano z solidnych materiałów, z dbałością o detale. Urządzenia mają wszystkie przydatne funkcje, dlatego z pewnością ułatwią przygotowanie potraw i deserów zarówno w domowym zaciszu, jak i w restauracji czy kawiarni.

Moc i zasilanie

Od tego, jaką mocą dysponuje blender, zależy, jak twarde i gęste substancje zmiksuje i rozdrobni. Na rynku dostępne są sprzęty o mocy od 100 do 2000 W. Innym parametrem ważnym przy wyborze może być rodzaj zasilania. Blendery bezprzewodowe mają wbudowany akumulator, dlatego gotującego nie ogranicza kabel. Moc takich urządzeń jest jednak niewielka (na poziomie 200 W). Modele z podłączeniem do sieci dysponują większą mocą, dlatego świetnie nadają się do miksowania i rozdrabniania najtrudniejszych produktów. W ich przypadku nie trzeba się też martwić o wyczerpujący się akumulator.

Wygoda użytkowania

Blendery ręczne muszą mieć dobrze układające się w dłoni uchwyty z powierzchnią antypoślizgową. Ponadto trzeba pamiętać, że niezależnie od wybranego modelu, po każdym użyciu sprzętu trzeba go dokładnie wyczyścić. Z tego powodu należy zwrócić uwagę na łatwość montażu i demontażu części blendera, np. końcówek czy kielicha.

Funkcje


Przed zakupem urządzenia trzeba zastanowić się nad tym, do jakich czynności będzie używany. Pozwoli to dobrać blender nadający się do konkretnych zadań. Ponadto warto zwrócić uwagę na funkcje dodatkowe, zwiększające możliwości sprzętów i poprawiające komfort ich użytkowania. Producenci wzbogacają oferowane modele takimi przydatnymi rozwiązaniami jak regulacja prędkości czy niestandardowe tryby pracy. Szukając najlepszego blendera, należy kierować się jakością i typem materiałów wykorzystanych do wyprodukowania konkretnych urządzeń, wygodą użytkowania oraz funkcjami, które będą najbardziej przydatne w kuchni. Ponadto warto wziąć pod uwagę moc i zasilanie sprzętu, a także cechy poszczególnych rodzajów blenderów. Dzięki temu uda się kupić urządzenie, które okaże się niezastąpione podczas gotowania, przygotowywania deserów i innych przysmaków

Materiał partnera

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Świetnym pomysłem jest postawienie na mocne elementy kolorystyczne, ponieważ nie…