Nie tylko koncerty – jakie imprezy na Ciebie czekają tej jesieni

Zdążysz jeszcze kupić bilety na festiwal piwa, mody czy filmu. W tym roku niemal każde miasto gości swoją imprezę, na której można zjeść z food trucków czy wypić dobre, rzemieślnicze piwo. Warto też wybrać się do innego miasta na najlepszy polski festiwal filmowy lub drugą w Europie pod względem wielkości wystawę sprzętu audio.

Festiwale food trucków są w całej Polsce

Polacy pokochali ostatnio food-trucki. Jedzenie na mieście stało się dzięki nim wydarzeniem. Na co dzień każde zetknięcie się z przemieszczającymi się food truckami to niespodzianka. Festiwale kulinarne pozwalają na spokojnie wszystkiego spróbować w jednym miejscu. Podczas imprez takich jak  Wrocławscy Ulicożercy w pierwszy weekend października można wszystkiego spokojnie spróbować i porównać smaki. W tym samym czasie Food Truck Festival odbędzie się w Przasnyszu i na rynku w Gostyniu. Nie trzeba kupować biletów na festiwal – każdy może przyjść i spróbować potraw z poszczególnych stoisk.

Nieco inaczej jest na imprezach piwnych. Tu najczęściej trzeba wcześniej kupić bilety na festiwal. W zamian otrzymuje się wejściówkę, z którą można wejść na teren imprezy i próbować piw. Tak będzie tej jesieni podczas Silesia Beer Fest czy Wytwórnia Beer Fest w Łodzi. Wejściówki na obie imprezy kupisz na: https://www.biletomat.pl/imprezy/

Ceny zaczynają się od 10 złotych. Warto wykorzystać tę okazję do wypróbowania rzemieślniczych piw z Polski, których przybywa w niezwykle szybkim tempie. Czasem podczas takich festiwali można też nauczyć się podstaw piwnego rzemiosła.

Slow jedzenie i ubrania

Nie przemija moda na wszystko, co slow. Obok jedzenia ostatnio tym słowem często określa się modę. Slow Fashion to targi autorskiej mody, które odbędą się 5-6 października w warszawskiej wytwórni wódek Koneser. Tu nauczyć się będzie można wicia wianków czy szycia na maszynie, a do tego skorzystać z naturalnych zabiegów kosmetycznych. W programach imprez znaleźć można coraz więcej nietypowych punktów. To niezbędne, by nakłonić coraz bardziej wymagających gości do kupienia biletu na festiwal czy wydarzenie. Na fali nietypowych imprez modowych warto pójść na African Fashion Week w Warszawie. Będzie wybieg, afrykańska kuchnia i muzyka, a później after-party.

Zdążyć z zakupem biletu na festiwal filmowy

Jesień to tradycyjnie sezon festiwali filmowych. Długie, deszczowe wieczory najlepiej spędzić w kinie. W Warszawie tradycyjnie na Festiwalu Pięciu Smaków, gdzie spróbować można tego, co aktualnie najlepsze w kinie z Wietnamu, Korei czy Japonii. Tradycjonalistom można polecić Warszawski Festiwal Filmowy z najciekawszymi premierami z Polski i ze świata.

Warto zainteresować się też tym, co ciekawego dzieje się, jeśli chodzi o targi. Dawniej nie były to zbyt interesujące imprezy dla kogokolwiek poza gronem pasjonatów branży. Teraz oferta się poszerza. Twórcy zaczynają zdawać sobie sprawę, że konkurencja jest ostra i potrzeba dużej inwencji, by skusić gości do zakupu biletu na taką imprezę. W listopadzie najciekawsze będą chyba targi Audio Video Show – drugie takie pod względem wielkości w Europie. Nie chodzi tylko o prezentację sprzętu, ale i wydarzenia towarzyszące. Fanów muzyki ucieszą koncerty, konkursy, ale też giełda płyt czy wystawa kultowych modelów słuchawek.

Materiał partnera

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Jak wybrać najlepszy model? Podpowiadamy, czym kierować się przy zakupie.