Mocne akcenty kolorystyczne w biurze – jak je zastosować?

meble biurowe

Biuro jest niejako metaforą wartości, jakie wyznaje się w firmie. To jak zostanie ocenione, definitywnie wpłynie na odbiór całego przedsiębiorstwa i usług, czy produktów, które są w przez nie oferowane. Warto się zatem zastanowić, jak zadbać o jego wnętrze tak, aby zostało odebrane jako profesjonalne i unikatowe, co z kolei przyczyni się do wyrobienia sobie pochlebnej opinii potencjalnych klientów. Świetnym pomysłem jest postawienie na mocne elementy kolorystyczne, ponieważ nie trzeba zmieniać całej aranżacji wnętrza, a jedynie je podrasować.

Kontrasty

Pierwszą propozycją na ożywienie biura są kontrastujące elementy, których niektórzy unikają, ze względu na lęk przed przytłoczeniem i kiczem, sprawieniem, że wnętrze będzie nie wystarczająco eleganckie. To błąd! Nawet małe detale, które kontrastują z resztą wystroju, pozwalają wydobyć piękno całego pomieszczenia, które wcześniej mogło być nie do dostrzeżenia, lub nadać im charakter. Przykładem takiego kontrastu może być takie niebanalne połączenie – nowoczesne, stonowane biurka i czerwone fotele biurowe. Wiele firm, które oferują meble do biura, stawia na klasykę, jednak na https://duncan.com.pl profesjonaliści podchodzą do tematu z otwartymi głowami i nie ograniczają się jedynie do ciemnych kolorów, którymi charakteryzują się typowe meble gabinetowe.

Naklejki

Wielka różnorodność dostępnych naklejek jest niesamowitym atutem, ciężko bowiem nie znaleźć wzoru, czy barwy, która będzie idealnym dopełnieniem kolorystycznym w naszym biurze i pozwoli na podniesienie jego wartości wizualnej i estetycznej. Niestety naklejki kojarzone są przez wielu z kiczem i tandetą, jednak niesłusznie. Wybitni designerzy wnętrz wykorzystują różne szablony i naklejki, żeby aranżacje ich projektów były wyjątkowe i niepowtarzalne.

Przeszkodą również może być fakt, że wielu ludzi myśli, że można ich używać wyłącznie na ścianach tynkowanych, a następnie pomalowanych. Jednakże można ich używać także na ściany fornirowanych, szklanych, czy wykonanych z drewna. Ogromnym plusem naklejek jest to, że są wielokrotnego użytku – jak nam się znudzą, lub uznamy, że warto postawić na inny motyw, to możemy je zdjąć – ot tak, po prostu.

Kolor ścian

Decydując się na dany kolor ścian w naszym biurze, często kierujemy się mimo wszystko rozsądkiem, który podpowiada, że wszystkie ściany powinny być takie same. Jest to jak najbardziej zrozumiałe, jednak nikogo już nie dziwi malowanie jednej ściany w innym kolorze. Aczkolwiek trzeba to zrobić umiejętnie. Warto posłużyć się Kołem Barw i łączyć te kolory, które są naprzeciwko siebie, ponieważ się dopełniają – np. niebieski i pomarańczowy. Takie zestawienie kolorystyczne może pomóc nam uzyskać naprawdę intrygujące efekty.

Biuro jest najważniejszym elementem firmy i chcemy, czy nie, przez jego pryzmat oceniane jest całe nasze przedsiębiorstwo. Musimy zatem dbać o jego wizerunek, można to zrobić dzięki wykorzystaniu różnych akcentów kolorystycznych poprzez zabawę kontrastami, wykorzystanie naklejek, czy dobór barw ścian. Wykorzystanie tych pomysłów może przyczynić się do wzrostu efektywności firmy, a na tym nam wszystkim zależy.

Materiał partnera


Komentarze

komentarze