O czym warto pamiętać kupując pościel dla dziecka?

Komfortowy sen malucha odgrywa szczególną rolę na każdym etapie jego rozwoju. Wyspany maluszek ma lepsze samopoczucie, jest mniej marudny i bardziej potrafi się skoncentrować na zabawie, poświęcając jej większą uwagę. Ale higiena snu to nie tylko sam proces zasypiania-dbając o tę sferę życia naszego malucha nie zapominajmy by dobrać mu odpowiednią pościel dla dziecka. Dlaczego to takie ważne i na jaki komplet pościeli postawić, by uczynić zasypianie jeszcze przyjemniejszym? Na to postara się odpowiedzieć poniższy artykuł.

W artykule wyjaśnimy pokrótce:

  • Czym się kierować kupując pościel dla dziecka?.
  • Jakie certyfikaty powinna posiadać pościel dla dzieci?
  • Gdzie szukać pościel dobrej jakości?
  • Jakiej pościeli dla dzieci NIE kupować?

Jakimi kryteriami powinniśmy się kierować kupując pościel dla malucha?

Wyposażając pokoik dziecięcy w łóżeczko nie zapominajmy, że to właśnie na śnie nasz noworodek i niemowlak spędzi większość pierwszych miesięcy życia. Stąd bardzo ważne jest dobranie maluchowi kompletu wielofunkcyjnej pościeli. Zadaniem poduszki i kołderki jest nie tylko zapewnienie dziecku wygody i izolacji przed zimnem w czasie snu. Pościel dziecięca musi odznaczać się także wysokiej jakości wykonaniem oraz być bezpieczna dla małego człowieka. Warto postawić na kupno pościeli z wypełnieniem antyalergicznym, w stu procentach przewiewnej i wentylującej. Komplet pościeli, na którego zakup się zdecydujemy powinien posiadać certyfikat Oeko-Tex, gwarantującym, że nie zawiera żadnych szkodliwych substancji, niebezpiecznych dla zdrowia naszego dziecka.

Gdzie szukać dobrej jakości pościeli dla dziecka?

W poszukiwaniu idealnego zestawu pościeli do pokoju naszej pociechy warto zajrzeć na stronę https://koalahm.com. Ten internetowy sklep z akcesoriami dla najmłodszych idealnie odpowiedział na potrzeby rodziców. Jeśli chcesz w najlepszy sposób zadbać o higienę snu swojego malucha w każdej porze roku-zarówno zimą, jak i upalnym latem-doskonałym rozwiązaniem będzie kupno dwustronnej pościeli z wypełnieniem. Strona velvet zapewni naszemu dziecku idealną izolację w chłodnej porze roku. Z kolei bambusowy materiał zapewni mu idealny przewiew latem. By zachęcić dziecko do położenia się w łóżeczku producent zadbał o odpowiednią szatę graficzną pościeli dwustronnej bambus-velvet.

Dla naszych maluchów dostępne są wzory w dinozaury, kwiaty lub całkiem gładkie. Wszystkie komplety pościeli są całkowicie bezpieczne, co potwierdza certyfikat Oeko-Tex. Każda kołderka i poduszka posiadają antyalergiczne wypełnienie z włókniny silikonowej, pościel dwustronna velvet-bambus posiada także właściwości antybakteryjne. Dzięki zastosowaniu najlepszej jakości materiałów mamy gwarancję, że maluch nie przegrzeje się, ale też nie zmarznie. Dwustronna pościel jest najlepszą odpowiedzią na stosowanie całorocznej kołdry.

Jakiej pościeli nie kupować dziecku?

Pamiętajmy, by dbać o wrażliwą skórę noworodka, niemowlaka i małego dziecka. Zrezygnujmy z kupna pościeli i poduszek ze sztucznych, nieoddychających, syntetycznych materiałów. Jako okrycie dla naszej pociechy nie nada się pościel z satyny, bawełny satynowej lub co gorsza kory. Syntetyki w przeciwieństwie do pościeli z naturalnych tkanin, jak np. z tkaniny bambusowej, nie mają właściwości antyalergicznych i antybakteryjnych, mogą także doprowadzić do wzmożonych problemów skórnych naszego dziecka.

 Pościel dla dziecka z domieszką sztucznych materiałów  nie ma także dobrych właściwości oddychających. Pamiętajmy również, że niektóre dzieci chcą mocno zaakcentować swoje zainteresowania-jeśli to możliwe kupmy dziecku pościel dopasowaną do jego wieku, ulubionego bohatera lub po prostu gładki komplet w ciepłych odcieniach zamiast domorosłego wzornictwa. Wystrzegajmy się także kupna kompletów nie posiadających odpowiednich certyfikatów bezpieczeństwa.

Artykuł sponsorowany

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Gładka skóra to piękna skóra. Nie da się zaprzeczyć, że…