Jak pozbyć się niechcianych włosków?

Gładka skóra to piękna skóra. Nie da się zaprzeczyć, że damskie owłosienie traktowane jest współcześnie jako defekt urody. Regularne usuwanie włosów za pomocą golarki nie zawsze jednak jest proste i efektywne. Na szczęście pomoc w tej kwestii oferują gabinety kosmetyczne. Dowiedz się, na czym polega depilacja laserowa i jakie efekty można dzięki niej uzyskać.

1. Jak usunąć owłosienie? Rodzaje depilacji
2. Skuteczna depilacja – jak pozbyć się włosków na długo?

Depilacja ciała stanowi dla wielu kobiet wyzwanie. Gładka skóra na całym ciele jest obecnie elementarną częścią pielęgnacji, a więc jednym z elementów świadczących o zadbaniu. Jednym słowem obecnie brak owłosienia stanowi o kobiecym pięknie.

Zachowanie idealnie gładkiej skóry nie zawsze jest jednak łatwe. Szczególnie jeśli kobieta jest posiadaczką delikatnej, cienkiej czy problematycznej skóry. W takim przypadku efektem usuwania owłosienia standardowymi metodami, takimi jak golarki czy kremy do depilacji, może prowadzić do podrażnień i wrastających włosków. Efektem może być również trudne do wyleczenia przesuszenie. Wszystko to odbija się na wyglądzie skóry, a także komforcie kobiet. Skutki golenia są nie tylko estetyczne, ale niejednokrotnie również bolesne. Wiele osób zastanawia się jak temu zapobiec.

Obecnie największą popularnością cieszy się usuwanie włosów golarkami mechanicznymi oraz elektrycznymi. W każdym przypadku konieczne jest poświęcenie dużej ilości czasu na przywrócenie gładkości w problematycznych częściach skóry. Dodatkowo taki zabieg powtarzać należy co kilka dni – częstotliwość depilacji zależy w dużej mierze od indywidualnych cech organizmu.

W przypadku gdy golenie przysparza negatywnych odczuć, warto zdecydować się depilację laserową. To dobra alternatywa dla standardowych sposobów usuwania owłosienia.

Laserowe usuwanie owłosienia – na czym to polega?


Depilacja laserowa to nowoczesna i w pełni bezpieczna metoda na usunięcie włosów. Polega na zniszczeniu mieszków włosowych poprzez wysoką temperaturę, emitowaną przez wiązkę lasera.
Zabieg jest bezbolesny, a jego rezultaty widoczne są już po pierwszym zabiegu, po którym wypaść może do 70 procent włosów.
Kobiety najczęściej decydują się na laserową depilację nóg, twarzy, bikini oraz pach. Depilacja laserowa nie powoduje skutków ubocznych, w tym wrastania włosków czy wysuszenia skóry, i może być stosowana zarówno przez kobiety, jak i mężczyzn.

Depilacja laserowa to doskonały sposób na usunięcie niechcianych włosków na długi czas, a w niektórych przypadkach, na zawsze.

Artykuł sponsorowany

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Moda na gęste brody wróciła i od kilku sezonów ma…