Profesjonalne kosmetyki dla fryzjerów. Sprawdź, co powinno znaleźć się w Twoim salonie!

Każdy fryzjer, który chce przejść „na swoje”, staje przed dylematem, jaką drogą ma pójść, aby odnieść największy sukces. Można zaryzykować stwierdzenie, że to same pytanie zadawali sobie najwięksi, dzisiejsi „giganci” fryzjerstwa. Oni postanowili wybrać trudniejszą ścieżkę i postawić na profesjonalne kosmetyki fryzjerskie. Może zatem warto pójść ich śladem?

Asortyment, czyli od czego zacząć?

Chcąc zainwestować w sprawnie działający salon fryzjerski, trzeba postawić przede wszystkim na profesjonalne kosmetyki, ale i na zaawansowane szkolenia. W tym drugim przypadku, jest to jedynie kwestia wyboru odpowiedniego kursu, który powinien być poprowadzony przez najlepszych specjalistów, reprezentujących wybranych producentów kosmetyków. Sama wiedza to jednak nie wszystko, dlatego należy „poprzeć” ją profesjonalnymi kosmetykami. Które z nich zasługują na to miano?

Kosmetyki fryzjerskie – co decyduje o ich profesjonalizmie?

1. Szampony do włosów 

do tego grona należy zaliczyć wszystkie preparaty, których głównym zadaniem jest odbudowa struktury włosa. Niektóre z nich, przeznaczone są do specjalnych zastosowań, to jest np. dla włosów farbowanych, w celu maksymalnego wzmocnienia ich efektu kolorystycznego. Dobry szampon posiada też wbudowany filtr UV, który chroni włosy przed działaniem szkodliwego promieniowania ultrafioletowego.

2. Maski i odżywki do włosów

tutaj o profesjonalizm wcale nie jest łatwo. Warto jednak postawić na produkty, których zadaniem jest wzmocnienie najbardziej zewnętrznej warstwy włosa. Po co? Głównie po to, by uniknąć nadmiernego osłabiania ich wewnętrznej struktury. W skład profesjonalnych masek i odżywek powinny również wchodzić ceramidy, które pełnią rolę odbudowującą i wzmacniającą. Używając języka potocznego, są one swoistymi „cegłami”, na których opiera się konstrukcja włosa.

3. Farby do włosów 

o profesjonalizmie wybranej farby do włosów decyduje kilka różnych wytycznych. Po pierwsze, musi ona zapewniać trwały efekt farbowania (mniej więcej do 20 myć), a także chronić włosy przed zniszczeniem. Po drugie, musi ona charakteryzować się ciekawym zapachem (ciekawą kompozycję stanowi piżmo i maliny). Wreszcie po trzecie, jej konsystencja powinna ułatwiać pracę z farbą i jej późniejsze, równomierne nałożenie na powierzchnię włosów.

Podsumowując, powyższe rady to tylko wskazówki dla fryzjerów, którzy chcą świadczyć swoje usługi na najwyższym, możliwym poziomie. Warto pamiętać, że na ogólny odbiór usług mają też wpływ umiejętności fryzjera, ale też salon i sposób, w jaki został on zaaranżowany.

Artykuł sponsorowany

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
W przededniu Międzynarodowego Dnia Dziewczynek marka Barbie® ogłosiła globalny Projekt…