Mezoterapia igłowa – jakie są jej największe zalety?

Medycyna estetyczna oferuje nam coraz to nowe zabiegi odmładzające i poprawiające wygląd skóry. Doskonałym przykładem jest mezoterapia igłowa. Na czym polega i kiedy warto się na nią zdecydować? Czy jest to zabieg bolesny? Jakie są jego najważniejsze zalety?

Na czym polega mezoterapia igłowa?

Mezoterapia igłowa to zabieg, który polega na dostarczeniu bezpośrednio do skóry kwasu hialuronowego czy substancji odżywczych. Są to przede wszystkim aminokwasy, witaminy, mikroelementy i peptydy. Trafiają one od razu w głąb skóry. Dlatego błyskawicznie odmładzają i odżywiają skórę. 

Mezoterapia igłowa to świetny wybór dla osób, które chcą widocznie odmłodzić swoją skórę, odżywić ją, nawilżyć i ujędrnić. Zabieg ten sprawdza się także w przypadku rozstępu i cellulitu, a także blizn i przebarwień. Stanowi element profilaktyki łysienia. Więcej informacji na ten temat znaleźć można na stronie https://www.ruczajclinic.pl/kosmetologia/mezoterapia-iglowa/.

Przebieg zabiegu mezoterapii igłowej

Pierwszym etapem powinien być wywiad, w czasie którego można stwierdzić czy u danej osoby nie ma przeciwwskazań do wykonania mezoterapii igłowej. Potem można przystąpić do określenia składu mieszanki, która ma zostać wstrzyknięta w skórę. 

Skóra jest nakłuwana co około 1 cm. Do środka jest wprowadzana specjalna mieszanka odżywcza. Niewielkie nakłucia powodowane przez cienką igłę utrzymują się na skórze przez maksymalnie kilkadziesiąt godzin. Ta staje się szybko ujędrniona, nawilżona i doskonale odżywiona. Przy okazji nakłucia powodują niewielkie stany zapalne. Te poprawiają krążenie i stymulują proces produkcji kolagenu. Rozpoczyna się proces regeneracji skóry.

Zalety mezoterapii igłowej – czy zabieg ten ma jakieś wady?

Mezoterapia igłowa to zabieg, który ma całkiem sporo zalet. Przede wszystkim daje doskonałe efekty. Sprawia, że skóra staje się bardziej jędrna, nawilżona, odżywiona. Skutecznie stymuluje ją w głębokich warstwach. Jednak oczywiście mezoterapia ma także pewne wady. 

Na efekty trzeba poczekać jakiś czas. Zazwyczaj zaleca się wykonanie kilku zabiegów, aby uzyskać oczekiwane rezultaty. Dodatkowo niektóre osoby podczas jego wykonywania odczuwają niewielkie dyskomfort. 

Warto też pamiętać o tym, że są pewne przeciwwskazania do wykonywania mezoterapii igłowej. Wymienić tutaj trzeba m.in. ciążę i okres karmienia piersią, cukrzycę, bakteryjne choroby skóry i choroby nowotworowe. Problemem może być również alergia na jakikolwiek składnik preparatu. 

Artykuł sponsorowany

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Manicure to kosmetyczny zabieg upiększający paznokcie i dłonie. Można go…