Manicure, czyli jak zadbać o paznokcie w wakacje

paznokcie na wakacje

Manicure to kosmetyczny zabieg upiększający paznokcie i dłonie. Można go wykonać samodzielnie w domu lub w profesjonalnym salonie kosmetycznym. Słowo „manicure” pochodzi od francuskiego słowa „manicure”, które oznacza „pielęgnację dłoni”.

Manicure polega na odpowiednim wymodelowaniu i wypielęgnowaniu paznokci, nałożeniu lakieru. Można też ozdobić paznokcie różnymi dodatkami jak np. akrylami, biżuterią lub innymi zdobieniami. Manikiurzystka zazwyczaj przycina i kształtuje paznokcie do pożądanej długości. Od wielu lat modny jest kształt tzw. migdałka.

paznokcie na wakacje
paznokcie na wakacje

Podstawa pielęgnacji paznokci

Od zarania dziejów kobiety dbały o swoje dłonie i paznokcie. Czyste zadbane dłonie są naszą wizytówką. Nierzadko korzystamy z pomocy manikiurzystki. Warto zadbać o paznokcie każdego dnia, wykonując kilka podstawowych czynności. Pamiętaj, aby codziennie dokładnie myć ręce kilka razy dziennie. Przynajmniej dwa razy dziennie, używaj kremu do rąk. Podczas zmywania używaj rękawic ochronnych. Stosuj odżywki i różne olejki, które zmiękczą skórki.

paznokcie na wakacje

Jak zrobić francuski manicure w kropki?

Manicure francuskie to jedna z najpopularniejszych stylizacji paznokci. Ale czasami możesz chcieć to trochę zmienić i dodać kilka kropek na paznokciach.

Najpierw upewnij się, że Twoje paznokcie są czyste i suche, zanim zaczniesz. Następnie pomaluj paznokcie białym lakierem, aby wyglądały, jakby miały już manicure francuski. Następnie weź małe narzędzie do kropek i zrób kropki w różnych kolorach na końcówkach paznokci lub po prostu użyj jednego koloru, jeśli chcesz, aby było to proste. Możesz również użyć naklejek jako dekoracji, aby uzyskać bardziej kreatywny wygląd! Praca z paznokciami może być naprawdę dużą przyjemnością. Zwłaszcza mając na uwadze fakt, że na rynku jest pełna gama produktów, które to zadanie ułatwiają. Mowa o sklepach takich jak julianessa.pl, gdzie bez trudu można zaopatrzyć się w lakiery, pilniczki, bazy czy obcinarki. W zasadzie za pomocą paru kliknięć można znaleźć wszystko co jest niezbędne do wykonanie pięknych wzorów na paznokciach.

paznokcie na wakacje

Jak nakładać lakier do paznokci?

Lakier do paznokci to produkt kosmetyczny, który nakłada się na paznokcie w celu nadania im innego koloru, ochrony przed odpryskiwaniem i dekoracji. Aby nałożyć lakier do paznokci, należy wykonać następujące czynności:

  1. Nałóż jedną warstwę lakieru do paznokci.
  2. Poczekaj aż wyschnie.
  3. W razie potrzeby nałóż kolejną warstwę lakieru do paznokci.
  4. Ponownie zaczekaj do pełnego wyschnięcia.

Artykuł sponsorowany

Share