Soutacheria – polska marka sutasz. Kolczyki, naszyjniki i torebki!

Soutacheria – polska marka sutasz. Kolczyki, naszyjniki i torebki!

Pamiętam, jak kilka lat temu, pierwszy raz zobaczyłam biżuterię sutasz, była ona dla mnie czymś nowoczesnym i innowacyjnym. Po dziś dzień zachwycam się nie tylko samą biżuterią, ale techniką jej wykonania. To zajęcie bardzo twórcze, ambitne i wymagające niezwykłej cierpliwości. Poznajcie kolejną polską, kobiecą markę – którą warto znać!

Poznajcie markę Soutacheria

Marka istnieje na rynku od 2016 roku. Jej autorką jest Maja Woźniak z wykształcenia farmaceutka. Tworzy ona oryginalną, nietypową i autorską biżuterię wykonaną techniką – sutasz. Jest to specjalnie zaprojektowany haft sutaszowy, który wykorzystuje się do tworzenia kolczyków, naszyjników lub innych ozdób.

Biżuteria boho
Fot. @fotowzruszenia.

Kilka lat temu zamieniłam biały, aptekarski fartuch na kolorowe sznurki. 
Zakochałam się w technice sutaszu. Godziny, dni, miesiące nauki szycia i prucia, w końcu przełożyły się na skok na głęboką wodę, czyli – założenie firmy
– mówi Maja Woźniak, właścicielka marki.

Marka, oprócz biżuterii, ozdabia także torebki.

Jak powstają projekty?

Pani Maja, bardzo skupia się na autorskich i indywidualnych projektach. Każdy wzór jest przemyślany i dopracowany, niekiedy jest to bardzo czasochłonne zajęcie.

Najpierw rysuję wzór, potem dobieram kolory i kamienie. Następnie wyliczam długość sznurków, przycinam, zabezpieczam końcówki przed strzępieniem w trakcie pracy – mówi właścicielka marki.

Współczesny styl boho

Marka ma swój własny, ciekawy styl. Większość produktów marki Soutacheria tworzonych jest w stylu boho. Na pierwszy rzut oka widać w nim romantyczny i kobiecy fason. Nie brakuje w nich różnych frędzli, chwostów czy innych dodatków.

kolczyki chwosty sutasz
Fot @tulipelburg

Biżuteria – sutasz

Pani Maja tworzy przede wszystkim kolczyki i naszyjniki. Jej projekty wyróżniają się ogromną dbałością o szczegóły. Detale odgrywają tu kluczową rolę. Świetnie dopasowuje różne kolory sznurków i łączy je w ciekawe sploty. Każdy projekt jest przemyślany i niebanalny. Wzbogacony o różne kamienie, koraliki czy chwosty. Warto podkreślić, że biżuteria świetnie sprawdzi się na różne okazje do letniej sukienki czy na romantyczną kolację.

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

Kolekcja Primavera Ariosa

To bardzo wyjątkowa i nietypowa kolekcja, która prezentuje całkowicie odrębny styl. Połączenie płatków kwiatów nadaje efekt lekkości i zmysłowości. Taka biżuteria świetnie sprawdzi się w letnich stylizacjach.

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

Fot. @Fotowzruszenia

Ozdobione torebki

Torebki ozdobione techniką sutaszu, są nie tylko przepiękne, ale także zwracają na siebie uwagę. Można powiedzieć, że mają w sobie niezwykłą ekspresję i magię przyciągania. Torebki czy kopertówki, posiadające detal w postaci elementu sutaszu – wyglądają obłędnie.

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

Polskie produkty, zero waste

Dla marki Soutacheria ważne jest budowanie lokalnego patriotyzmu ekonomicznego. Ponadto, zwraca uwagę na środowisko naturalne, robiąc przesyłki w imię zasad – zero waste.

Elementy do pracy kupuję w polskich sklepach, od polskich producentów. Torebki szyte są wedle mojego wzoru w polskiej szwalni. Paczki wysyłam bez zbędnych kokardek i ozdóbek, w myśl zasad – minimum waste. Staram się te zasady propagować wśród znanych mi rękodzielników – mówi pani Maja.

Facebook: https://www.facebook.com/SoutacheriaJewelry/
Instagram: https://www.instagram.com/soutacheriajewelry/

Ewelina Salwuk-Marko

Share