Czym są dewocjonalia i gdzie można je kupić? Sprawdzamy

Dewocjonalia – co tak właściwie oznacza to słowo? Mimo że każdy z nas to wie, trudno jest jednoznacznie wytłumaczyć to określenie. My jednak podejmiemy się tego wyzwania i spróbujemy odpowiedzieć na kluczowe pytania. Czym zatem są dewocjonalia? Gdzie możesz je kupić? Przeczytaj nasz artykuł, a wszystko stanie się jasne.

Dewocjonalia – co tak właściwie oznaczają?

Słowo „dewocjonalia” pochodzi od łacińskiego terminu „devotio”, oznaczającego „ofiarowanie”. Jest związane także ze słowem „devovere”, co po polsku znaczy „poświęcać coś”. W naszym rozumieniu tego słowa dewocjonalia są przedmiotami związanymi z kultem religijnym. Są to zatem wszystkie artykuły, które utrzymane są w charakterze chrześcijańskim.

Dewocjonalia związane ze sprawowaniem liturgii

Dewocjonalia można podzielić na kilka grup. Do pierwszej z nich zaliczają się akcesoria niezbędne do sprawowania liturgii. Wśród nich wyróżniamy m.in. kielichy, trybularze, świeczniki, dzwonki, krzyże, świece liturgiczne, klamry oraz gongi. Kategoria ta obejmuje również stroje i szaty liturgiczne noszone przez księży.

Dewocjonalia związane z sakramentami

Drugą grupę dewocjonaliów stanowią te, które w pewien sposób związane są z przyjmowaniem poszczególnych sakramentów. Są to zatem wszystkie przedmioty, które możemy podarować z okazji przyjęcia chrztu, komunii świętej, bierzmowania, kapłaństwa czy zawarcia małżeństwa. Są to takie prezenty jak krzyże, różańce, Biblia, figurki, obrazki, koszulki czy inne akcesoria i gadżety religijne. Najczęściej są one personalizowane, dzięki czemu stanowią pamiątkę na długie lata.

Dewocjonalia służące do wyrażania swojej wiary

Ta kategoria produktów obejmuje wszystkie przedmioty, których używamy, aby wyrazić swoją wiarę. Są to zatem takie produkty jak biżuteria religijna, breloczki, zakładki do książek, kubki religijne, koszulki chrześcijańskie, książki oraz gry planszowe o tematyce religijnej.

Gdzie możesz kupić dewocjonalia?

Skoro wiesz już, czym są dewocjonalia, być może zastanawiasz się, gdzie możesz je kupić. Dobra wiadomość jest taka, że sklepów z akcesoriami religijnymi jest naprawdę sporo. Stacjonarne możesz spotkać je niedaleko kościołów oraz w centrach dużych miast. Istnieją także internetowe sklepy z dewocjonaliami, w których zakupy zrobisz wygodnie, w zaledwie kilka chwil. Jednym z takich miejsc jest e-sklep https://jakobczak.pl/, który oferuje szeroki wybór religijnych produktów. To właśnie w nim duchowni kompleksowo zaopatrują swoje kościoły, a osoby świeckie znajdują liczne gadżety oraz idealne prezenty o charakterze religijnym.

Artykuł sponsorowny

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Elegancka bielizna na co dzień to nie tylko wybór stylowy,…