Detoks alkoholowy w domu – na jakie efekty można liczyć?

detoks alkoholowy w domu

Nadmierne spożycie alkoholu może spowodować, że pozostanie on w organizmie przez okres 12 godzin do nawet 2 dni. Ta substancja jest metabolizowana w wątrobie i wydalana poprzez oddech, pot i mocz. Szybkość rozkładu może być różna w zależności od indywidualnych predyspozycji danej osoby i wynosi średnio 0,1–0,15 promila na godzinę. Kiedy warto zdecydować się na detoks alkoholowy?

Zbyt duża ilość wypitego alkoholu często jest odczuwana dnia następnego. Wówczas pojawiają się objawy somatyczne, obniżone samopoczucie, apatia i ogólne rozdrażnienie. Skuteczne odtrucie po alkoholu w domowych warunkach oferuje między innymi KacDoktor. Na stronie https://www.kacdoktor.pl/odtrucie-po-alkoholu znajdziesz szczegółowe informacje na temat tej usługi. Na jakie efekty możesz liczyć?

Kiedy warto skorzystać z detoksu alkoholowego?

O odtruciu alkoholowym mówimy wtedy, gdy chcemy usunąć z organizmu toksyny i przywrócić równowagę gospodarki wodno-elektrolitowej. W takim wypadku, aby wrócić do formy, nie wystarczy odstawić alkohol, ale trzeba także dobrze nawodnić organizm i dostarczyć mu cennych składników odżywczych.

Detox alkoholowy przeprowadzony przez wykwalifikowany personel medyczny w domowych warunkach to idealne rozwiązanie dla osób, które źle się czują po spożyciu alkoholu. Objawy mogą być spowodowane utrzymywaniem się alkoholu we krwi lub zespołem abstynencyjnym, który pojawia się po odstawieniu alkoholu i często prowadzi do znacznego dyskomfortu.

Specjaliści z KacDoktor przygotują dla Ciebie kurację, która zadziała niemal natychmiastowo. Wszystkie proponowane preparaty są podawane dożylnie, a sam zabieg trwa około 60 minut. W jego trakcie personel cały czas dba o komfort i dobre samopoczucie pacjenta. Gdy przykre dolegliwości miną, będziesz mógł wrócić do swoich codziennych aktywności. Zwykle już jedna kuracja wystarcza, aby uzyskać widoczne rezultaty.

Detoks alkoholowy – na jakie efekty możesz liczyć?

Zabieg detoksu alkoholowego polega na podawaniu kroplówki, która zawiera unikalną mieszankę elektrolitów, glukozę, witaminy, minerały lub specjalnie dobrane leki. Celem tego działania jest uzupełnienie niedoborów mikro i makroelementów w organizmie, pełny powrót do trzeźwości oraz złagodzenie fizycznych i psychicznych skutków gwałtownego odstawienia alkoholu.

Dużą zaletą detoksykacji przy użyciu kroplówki jest szybkie wchłanianie się preparatów. W efekcie już po chwili pacjent powinien poczuć się lepiej. Powrót do pełnej trzeźwości może być uzależniony od wielu czynników, a niektóre objawy będą ustępowały stopniowo. Takie wsparcie bardzo Ci się przyda, jeśli po spożyciu alkoholu odczuwasz silny ból głowy, drżenie rąk, bóle mięśni, suchość w ustach, niepokój lub kołatanie serca.

Odtrucie alkoholowe to świetny sposób, aby wrócić do formy i zadbać o swoje zdrowie. Jednak warto pamiętać, że nadużywanie alkoholu negatywnie oddziałuje na cały organizm w dłuższej perspektywie czasowej. Dlatego poza detoksem zaleca się także ograniczenie spożycia alkoholu lub całkowitą abstynencję.

Artykuł sponsorowany

Share