Jak dobrać piżamę do swojej sylwetki? Poradnik

Sen to najważniejsza część naszego dnia. Musimy się dobrze wyspać, aby nasz dzień dobrze się zaczął. Aby osiągnąć ten stan, musimy zadbać o kilka szczegółów, na przykład, dobór odpowiedniej piżamy. Wiskoza, bawełna a może jednak jedwab? Na co masz ochotę tej nocy?

Czy krój ma znaczenie?

Każda kobieta ma inne piękne ciało, jednakże każda będzie miała inne potrzeby do spełnienia. W miarę upływu lat odzież nocna przeszła znaczący rozwój, odpowiadając na te potrzeby i stając się bardziej różnorodną i dostosowaną do różnych typów ciał oraz preferencji. Stały się nie tylko bardziej funkcjonalne, ale i odpowiadające komfortowi i estetyce. Dzięki czemu każda użytkowniczka może czuć się kobieco — na swój własny sposób.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze piżamy?

Damskie piżamy eleganckie ewoluowały na przestrzeni lat. Kobiety mogą wybierać w wielu modeli oraz rozmiarów. Jednakże, na co tak naprawdę trzeba zwrócić uwagę? Trzeba to rozbić na kilka czynników:

  1. Rozmiar ma znaczenie — należy pamiętać, aby nie przywiązywać głównej wagi do rozmiaru na metce. Każdy producent ma inne wymiary, a produkty mogą mieć inne wytyczne w zależności od kolekcji. Rozmiar na metce to jedynie podpowiedź, a waszym głównym celem powinny być wymiary produktu. Piżama nie powinna nigdzie cisnąć ani być zbyt luźna.
  2. Długość rękawów i nogawki — Przy odpowiednim materiale, pora roku nie musi wpływać na długość naszej piżamy. Jeżeli większy komfort odczuwasz, gdy całe ciało jest zakryte, możesz pokusić się na te z dłuższym rękawem. Aktualnie eleganckie piżamy damskie występują w wielu wariantach, aby można było stworzyć kilka kompletów.
  3. Materiał — tworzywo ma znaczenie. Wybierając piżamy wykonane z bawełny, możemy liczyć na tkaninę miękką oraz oddychającą. Bawełna może być dopasowana, jak i luźna. Opinać się w pewnych miejscach, a w innych dać większą swobodę ruchu. To najbardziej uniwersalny materiał wykorzystywany przy produkcji odzieży nocnej. Jednakże, jeżeli od piżamy oczekujecie, aby nie była odczuwalna, warto postawić na droższy jedwab. Zapewnia on najwyższy poziom komfortu dla skóry oraz jest bardzo oddychającym materiałem.
  4. Kształt ciała — sylwetki kobiece są piękne, a odpowiednia piżama może to podkreślić. Przy klasycznej figurze gruszka (szerokie biodra, wąskie ramiona) sprawdzą się luźne spodnie z dopasowaną górą. Natomiast przy figurze odwróconego trójkąta (szerokie ramiona, wąskie biodra) można zastosować luźne spodenki oraz górę o prostym kroju. Wszystko po to, aby zadbać o odpowiednie proporcje ciała.

Czy w jednoczęściowej piżamie można czuć się kobieco?

Wiele kobiet dzieli piżamy na dwa warianty — te ze spodniami i halki. Na rynek wszedł zupełnie nowy model, który zmieni rozumienie komfortu na zawsze. Piżamowe kombinezony. Jednoczęściowe ubranie, które zapewni komfort przez brak gumki w pasie, a jedynie wiązanie, które pozwoli nam zachować talię. Wbudowane spodenki zapewniają dyskrecję przy siadaniu, a użytkowniczki nie muszą się martwić o zwiewny materiał. 

Odpowiednia piżama jest bardzo ważna. To od niej zależy, czy się wyśpimy oraz to jak dobrze czujemy się poza łóżkiem. Już nie trzeba sypiać w klasycznym za dużym T-shircie, aby czuć się komfortowo. Teraz z nowymi krojami, możemy się wysypiać i wyglądać niczym milion dolarów. 

Kamila Kruk

Artykuł sponsorowany.

Share

Podziel się swoją opinią

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Czysta pościel jest kluczowa dla zdrowego snu i ogólnego samopoczucia.…