Jak wybrać odzież gastronomiczną?

odzież gastronomiczna

Biznes w branży gastronomicznej wymaga dużego wkładu finansowego. W tym wypadku trzeba zainwestować w wysokiej jakości sprzęt, a także odzież gastronomiczną typu zapaski kelnerskie, spodnie gastronomiczne, koszulki, czy bluzy kucharskie. Jak wybrać dobrą odzież gastronomiczną? Czym się kierować podczas jej zakupu?

Wygodne spodnie gastronomiczne, czyli jakie?

Wygodne, trwałe spodnie gastronomiczne są kluczowym elementem stroju każdego pracownika restauracji lub baru, który spędza długie godziny w kuchni. W tym wypadku bardzo ważną kwestią jest materiał ich wykonania. Powinny być zrobione z lekkiego, oddychającego materiału naturalnego pochodzenia z domieszką elastanu, który dodatkowo zwiększa komfort noszenia odzieży. Ze względu na to, że podczas pracy w kuchni odzież jest narażona na plamy z tłuszczu, czy sosów, warto wybierać spodnie plamoodporne i łatwe do utrzymania w czystości. Bardzo ważną kwestią jest także wygoda, dlatego najlepiej postawić na spodnie regulowane za pomocą paska lub gumki, dzięki temu będzie można dopasować je do swoich indywidualnych potrzeb. Wybierając spodnie do pracy należy zwrócić uwagę także na odporność na wysokie temperatury, w końcu w kuchni bardzo często mamy styczność z gorącymi potrawami. Nie bez znaczenia jest także swoboda ruchu i estetyka, dobrze sprawdzą się spodnie z elastycznymi mankietami i nogawkami. Jeżeli chodzi o estetykę, należy dopasować je do dress code’u lokalu.

odzież gastronomiczna

Gdzie szukać odzieży gastronomicznej?

Zastanawiasz się, gdzie kupić spodnie gastronomiczne? Najlepiej w sklepach takich jak https://arthaft-sklep.pl/pl/c/Spodnie/68, gdzie można znaleźć szeroki wybór odzieży do zastosowań profesjonalnych. Zakupy online można zrobić bez względu na na porę dnia i nocy, poza tym zazwyczaj można liczyć na dużo przystępniejsze ceny. Spodnie gastronomiczne, zapaski kelnerskie, fartuchy dla gastronomii, czapki kucharskie najlepiej kupić w jednym miejscu. W ten sposób można będzie liczyć na fachowe doradztwo, a także korzystniejsze ceny. Wybór odzieży przeznaczonej dla pracowników restauracji i barów jest duży, warto dobrze przemyśleć swoją decyzję wybrać odzież zgodną z identyfikacją wizualną firmy oraz przyświecającymi jej ideami. Należy również upewnić się, czy wybrana odzież spełnia normy sanitarno-higieniczne obowiązujące w branży gastronomicznej.

Artykuł sponsorowany

Share