Konferencja “Kobiety mają prawo wiedzieć” i jubileusz Prawo Kobiet

Już niedługo, w sercu Dolnego Śląska odbędzie się wyjątkowe spotkanie dla kobiet. Nie zabraknie wykładów, spotkań z wyjątkowymi gośćmi i networkingu. 22 października, we Wrocławiu, w Hotelu Scandic odbędzie sie konferencja „Kobiety mają praw wiedzieć”.

Data: 22 października 2023, godz. 12.00-20.00

Miejsce: Hotel Scandic Wrocław

Organizator: Fundacja Prawo Kobiet

O wydarzeniu:

Wydarzenie składa się z dwóch części

Część 1. Konferencja Kobiety macie prawo wiedzieć”

To bezpłatna Konferencja z wykładami nt. prawa dla kobiet z Wrocławia i okolic.

Podczas konferencji porozmawiamy m.in. na temat finansów, a jedności małżeńskiej. Uczestniczki dowiedzą się m.in czy lepiej mieć konto razem czy osobno, poznają warunki spadkobrania po mężu i partnerze. Zrozumieją na czym polega odpowiedzialność za długi małżonka, nauczą się jak można zabezpieczyć swój majątek na wypadek trudnych sytuacji życiowych.

To wydarzenia dla kobiet, które chcą być świadome siebie i swoich praw majątkowych; chcą poznać odpowiedzi na ważne pytania i dużo więcej.

Do udziału zaprosiliśmy nie tylko ekspertów i uznane autorytety z dziedziny prawa i finansów, ale również osoby, które na co dzień prowadzą działania edukacyjne skierowane do kobiet.

Część 2. Jubileusz Prawo Kobiet

Podsumowanie 7 lat działalności portalu i Fundacji Prawo Kobiet.

Oprócz tortu, atrakcji artystycznych, ciekawych spotkań i relacji, na uczestniczki czekać będą ciekawe wykłady. To wydarzenie dla kobiet aktywnych, nastawionych na rozwój, otwartych na zmiany czy lubiących nawiązywać nowe relacje.

O organizatorze:

Projekt prawokobiet.pl powstał po to, by prawo stanowiło narzędzie wzmacniające pozycję KOBIET.

Naszym celem było i jest pomaganie kobietom – wskazywanie odpowiedzi na nurtujące pytania, dzielenie się wiedzą i doświadczeniem.

Wciąż wierzę, że dzięki naszej obecności wielu kobietom jest łatwiej w życiu na co dzień, kiedy to każdy dzień niesie nowe wyzwania.

Wciąż zależy mi, aby kobiety korzystały z naszej wiedzy, doświadczenia i znalazły u nas liczne wskazówki, porady, inspiracje i wsparcie.

W ciągu 7 lat mocno się rozwinęłyśmy, początkową działalność pro bono przekształciłyśmy w Fundację, realizujemy nowe zadania i projekty.

Jako Fundacja Prawo Kobiet prowadzimy szereg działań i projektów

  • Bezpłatne porady prawne Porady udzielane są przez założycielki Fundacji oraz prawników-Ambasadorów Fundacji. Spotkania odbywają się online i offline w kilku miastach Polski
  • Profil na Facebooku. Dynamiczne źródło informacji na temat najważniejszych aspektów prawnych, które mogą dotyczyć kobiet w różnych dziedzinach życia
  • Grupa Porady Prawne dla kobiet na Facebooku. Rozwijając naszą misję w mediach społecznościowych, stworzyliśmy specjalną grupę na Facebooku – “Prawo Kobiet”. Jest to bezpieczna i przyjazna przestrzeń wsparcia, gdzie kobiety z różnych środowisk mogą dzielić się swoimi doświadczeniami, pytaniami i potrzebami prawymi. Grupa jest moderowana przez naszych prawników.
  • Kobieco o kawie przy sprawie Cykliczne, comiesięczne spotkania przedsiębiorczych kobiet w dużych miastach Polski. Przestrzeń gdzie kobiety dbające o swój samorozwój o różnym statusie zawodowym, cywilnym, wiekowym mogą spotkać się, porozmawiać i zdobyć bezcenne informacje na temat własnego rozwoju osobistego i zawodowego. Organizowane są raz w miesiącu w różnych miastach Polski, spotkania są otwarte dla każdej zainteresowanej pani – wymagają rezerwacji miejsca.
  • Akcja społeczna SuperWOMAN. Inicjatywa społeczna, mająca na celu świętowanie prawdziwej siły kobiet i ich zdolności do pokonywania trudności, wyzwań. Ta akcja to stworzone dla Was miejsce, gdzie możecie dzielić się swoimi historiami sukcesu, pokonywania trudności i odnajdywania swojej drogi do niezależności.
  • Forum Prawo Kobiet Merytoryczne spotkanie kobiet, podczas którego poruszonych zostało wiele ważnych dla kobiet kwestii min. w zakresie pozytywnej psychologii, seksuologii, komunikacji, asertywności w relacjach, zarządzania sobą, kreowania ścieżki zawodowej, budowania społeczności wokół własnej marki.
  • Kobieta w potrzebie. Cykl nieodpłatnych porad dla kobiet z powiatu wrocławskiego odbywający się w 3 gminach – w ramach konsultacji stacjonarnych i online. W projekcie przeprowadziliśmy 35 godzin konsultacji udzielając porad z prawa rodzinnego cywilnego i gospodarczego.

Materiały prasowe

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Sala w Bębnikącie to przestrzeń, która przekracza 100 metrów kwadratowych,…