Łóżko tapicerowane z zagłówkiem – jakie wybrać?

Do niedawna łóżka miały jedynie dwie funkcje: służyły do spania i relaksu. Jednakże wraz z postępem technologicznym oraz szybkim tempem życia stały się czymś znacznie więcej. Obecnie wykorzystujemy je nie tylko do odpoczynku, ale również do pracy, nauki, rozmów czy nawet czytania książek. Z tego powodu warto zwrócić uwagę na to, jakie łóżko mamy w naszej sypialni i czy warto zamienić je na łóżko tapicerowane z zagłówkiem?

Warto zainwestować w elementy, które będą nie tylko estetyczne, ale także funkcjonalne i przyczynią się do poprawy naszego komfortu. Jednym z takich elementów może być zagłówek łóżka. Zagłówek nie tylko dodaje uroku i elegancji naszej sypialni, ale także może poprawić wygodę podczas siedzenia czy leżenia w łóżku.

łóżko tapicerowane z zagłówkiem

Jakie są rodzaje zagłówków?

Zaczynając od najprostszych, mamy zagłówek klasyczny, który obejmuje podstawowe formy, takie jak kwadrat, prostokąt czy półkole. Występuje również pół zagłówek, który różni się od pierwszego rozmiarem, osiągając mniejszą wysokość. Dla większej elegancji można sięgnąć po zagłówek tapicerowany lub z dodatkiem guzików. Ten prosty, lecz zarazem ciekawy kształt nadaje całej przestrzeni odpowiedniego smaczka, a wygląd łóżka od razu zyskuje na wartości. Dodając subtelną ozdobę, podkreśla charakter sypialni, tworząc przyjemne wrażenie przy minimalnym wysiłku dekoracyjnym.

łóżko tapicerowane z zagłówkiem

Na rynku dostępne są również regulowane modele zagłówków. System ten jest znany przede wszystkim w przypadku kanap, jednakże teraz można zadbać o komfort swoich pleców również w łóżku. Regulowane zagłówki umożliwiają dostosowanie wysokości lub nachylenia zagłówka do indywidualnych preferencji użytkownika. Dzięki temu można łatwo znaleźć najbardziej komfortową pozycję podczas czytania, oglądania telewizji czy pracy.

łóżko tapicerowane z zagłówkiem

Czynniki wpływające na wybór idealnego zagłówka do łóżka tapicerowanego

Powinniśmy zwrócić przede wszystkim uwagę na wygląd sypialni oraz w jakim stylu faktycznie chcemy ją urządzić. Łóżko tapicerowane z zagłówkiem jest dużym i najważniejszym elementem tego pomieszczenia, dlatego to ono definiuje styl. Możemy wybrać łóżko w stylu eleganckim, nowoczesnym lub klasycznym. 

łóżko tapicerowane z zagłówkiem

Warto również przemyśleć warianty funkcjonalności. Jeżeli zależy nam jedynie na wyglądzie, to możemy zaszaleć i wybrać najciekawsze pozycje. Jednakże, jeśli jesteście zwolennikami wygody i komfortu warto przemyśleć takie warianty, jak kształt, materiał oraz wysokość zagłówka. 

łóżko tapicerowane z zagłówkiem

Gdy już mamy wybrany wygląd, warto zastanowić się nad kolorem oraz materiałem produktu. Jasne kolory sprawią, że sypialnia będzie pełna blasku i motywacji do działania. Ciemniejsze natomiast, nadadzą jej charakteru, elegancji i klasy. Najkorzystniej jest wybrać klasyczne modele, które połączą się z wnętrzem. Można też zrobić całkowicie na odwrót i sprawić, aby zagłówek był na głównym planie. 

łóżko tapicerowane z zagłówkiem

Jakie są korzyści z posiadania łóżka tapicerowanego z zagłówkiem?

Takie łóżka są bardzo spójne i profesjonalnie wykonane. Zagłówek oraz rama pasują do siebie stylem i materiałem, przez co są spójne. Dodatkowo cały mebel może zintegrować się z pokojem. Przez pasujące panele naścienne, nasz zagłówek może się kończyć w dowolnym miejscu, co nada szczególnego charakteru sypialni. Są również wyjątkowo funkcjonalne. Można w prosty sposób je odkurzyć lub przetrzeć w zależności od materiału. Często takie łóżka posiadają wbudowany schowek pod materacem. Można go wykorzystać jako przestrzeń na akcesoria sezonowe lub jako dodatkową szafę na sezonowe ubrania. 

łóżko tapicerowane z zagłówkiem

Łóżka tapicerowane z zagłówkiem nigdy nie wyjdą z mody, gdyż same za tą modą podążają. Przez ich modyfikację pod nasze preferencje można stworzyć wiele niepowtarzalnych modeli, które będą pasować do konkretnej sypialni. Są spójne oraz eleganckie. Dzięki urozmaiceniom są również bardzo funkcjonalne. Jest to inwestycja, która na pewno się opłaci. Bo w końcu, gdzie spędzasz najwięcej czasu?

Tekst przygotowany we współpracy z marką MyModulo.pl

Fot.  Home &You; Living Wnętrza

Share

Podziel się swoją opinią

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Wielkanoc to czas, który spędza się w gronie najbliższych. To…