Na jakie lampy wiszące boho warto się zdecydować? Sprawdzamy

Styl boho od wielu lat nie traci na popularności. Kochają go przede wszystkim miłośnicy ekologii i naturalnych materiałów, które są w tym przypadku chętnie wykorzystywane. Kształty wiszące stylu boho pasują wbrew pozorom do każdego wnętrza. Czym się charakteryzują? Na które z nich warto się zdecydować?

Krótka charakterystyka stylu boho

Styl boho pojawił się w latach 70. ubiegłego wieku. Samo określenie boho związek ma z bohemą, a więc francuską cyganerią, która ceniła sobie wolność, niezależność i życie w zgodzie z naturą. Dla stylistyki boho typowe są też elementy zapożyczone z kultury etnicznej. 

Wnętrza utrzymane w stylu boho są zazwyczaj jasne. Królują w nich beże i szarości. Elementem typowym dla boho są naturalne materiały. Dotyczy to tekstyliów, mebli czy oświetlenia. 

Lampy wiszące w stylu boho – co oferuje rynek?

Lampy wiszące boho produkowane są w dużej mierze z materiałów naturalnych. Wymienić tutaj trzeba drewno, rattan czy wiklinę. Samo oświetlenie nie powinno być zbyt ciężkie. Najlepiej do stylistyki boho pasują lampy utrzymane w jednym kolorze. 

Sporą popularnością od lat cieszą się wiszące lampy boho wykonane z wikliny lub bambusa. Są to materiały wciąż budzące sporo emocji, ale zyskujące z roku na rok na popularności. Oświetlenie bambusowe i wiklinowe o mocnych, geometrycznych kształtach to świetny wybór do wielu pomieszczeń. 

Wiszące lampy boho są zazwyczaj utrzymane w stonowanej kolorystyce. To oświetlenie brązowe, beżowe, ewentualnie szare lub białe. 

Jaką żarówkę dobrać do wiszącej lampy w stylu boho?

Trzeba przyznać, że oświetlenie pełni w każdym pomieszczeniu bardzo ważną rolę. Dlatego jego wybór nie powinien być przypadkowy. Nie dotyczy to jednak tylko samych lamp, ale i żarówek. Odpowiednia barwa światła może wprowadzić do wnętrza przytulną atmosferę. 

Niekiedy w pomieszczeniach urządzonych w stylu boho nie ma tradycyjnej lampy z abażurem czy kloszem. Źródłem światła może być sama żarówka, ale warto postawić na właściwy model. W lampach boho doskonale sprawdzają się żarówki, które emitują światło o barwie ciepłej, żółtej lub wręcz pomarańczowej. Sprzyja ono relaksowi, ale raczej nie nadaje się do pracy. Koncentrację wspomaga raczej światło jasne, białe. 

Zdecydowanie najlepszym wyborem są nowoczesne żarówki LED. Nie generują bowiem wysokich rachunków za energię elektryczną i są bardzo żywotne. Są nieco droższe od tradycyjnych żarówek, ale trzeba je jednocześnie uznać za inwestycję długoterminową. 

Artykuł sponsorowany

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Współczesne kobiety są bardzo zdeterminowane, pewne siebie, mają konkretne cele…