Naturalne pamiątki, czyli jak czerpać energię z kwiatów i roślin cały rok?

Astry, bratki, rumianki, wrzosy, złocienie – która z nas nie ma z nimi związanych przyjemnych wspomnień? Latem podziwiamy je podczas spacerów, pielęgnujemy na swoich balkonach i w ogrodach oraz napawamy się ich widokiem i zapachem w domowych wazonach. Ale czy możemy zachować te letnie wspomnienia na kolejne miesiące, a nawet lata? Oczywiście! Mamy na to swoje sposoby i zaraz odkryjemy przed Tobą tę tajemnicę! Biżuteria z żywicy – zobacz!

Wspomnienia zachowane na lata

Pamiętasz, jak będąc małą dziewczynką, zrywałaś swoje ulubione polne kwiaty, wkładałaś je między kartki w książkach, a one naturalnie wysuszone stawały się później oryginalną zakładką lub piękną ozdobą rodzinnych albumów? A może w swoim pudełku z pamiątkami przechowujesz ususzony pierwszy kwiat otrzymany od ukochanego lub swoją ślubną wiązankę?

Do dobrych wspomnień uwielbiamy wracać po latach – szczególnie, jeśli są związane z najważniejszymi momentami z naszego życia. Suszenie ukochanych kwiatów to idealny sposób na zatrzymanie ich niepowtarzalnego piękna i zachowanie tych niezwykłych wspomnień. Sposobów na suszenie roślin jest wiele, wybór zależy od tego, jaki efekt chcesz uzyskać i w jaki sposób chcesz wykorzystać zasuszone kwiaty.

Szczypta trendów, garść natury… Biżuteria z żywicy

Wspaniałym pomysłem na cieszenie oczu ulubionymi kwiatami i roślinami przez cały rok jest wzbogacenie swoich stylizacji o kwiatową biżuterię. Nie od dziś wiemy, że najpiękniejsza biżuteria z żywicy to ta czerpiąca garściami z natury. Motywami kwiatowymi i roślinnymi zachwycają się od lat projektanci mody oraz biżuterii. A gdyby tak swoje ukochane kwiaty mieć zawsze przy sobie jako gustowny dodatek?

Oryginalne kolczyki, subtelne wisiorki, a także eleganckie naszyjniki z dużymi wisiorami wykonane z prawdziwych suszonych kwiatów i roślin zatopionych w żywicy to znak rozpoznawczy marki Herbarium Jewelry Studio – małej manufaktury tworzącej biżuterię z roślin pozyskiwanych w Polsce na ziemiach Lubelszczyzny.

Unikatowe dodatki, wykonywane ręcznie bez wątpienia stanowią konkurencję dla biżuterii tradycyjnej i są ich naturalną alternatywą. Suszone rośliny są utrwalane w żywicy, oprawiane cynowaną miedzią i stylizowane na stare srebro, zgodnie z modnym trendem na biżuterię w stylu retro.

Taka naturalna biżuteria z żywicy może stać się Twoim talizmanem, przynosić szczęście i być traktowana niczym skarb. Wszak nie od dziś wiemy, że wyjątkowy przedmiot daje przecież poczucie wyjątkowości tej, która go nosi. 

Anna Abramowska

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Za oknem robi się coraz chłodniej, dnia stają się coraz…