Nowoczesna epilacja laserowa: Innowacyjne rozwiązania w usuwaniu niechcianego owłosienia

epilacja

Nadmierne owłosienie spędza ci sen z powiek i jest źródłem zaniżonej samooceny? Odpowiedzią może być epilacja laserowa diodowym laserem Vectus. W ten sposób pozbędziesz się włosków na mniejszych i większych obszarach ciała.

Nie będziemy udawać, że idealnie gładka skóra poprawia komfort życia, samopoczucie i… Pewność siebie. Nie będziemy też udawać, że bieganie z depilatorem czy zabieranie w każdą podróż maszynki do golenia jest po prostu męczące. Nie zawsze nam się chce, nie zawsze mamy na to czas.

Epilacja laserem Vectus – co to za zabieg?

Epilacja laserem Vectus, w przeciwieństwie do klasycznej depilacji, jest zabiegiem trwałym, który pozwala pozbyć się niechcianego owłosienia. Procedura usuwa owłosienie z naszego ciała, a nie tylko z jego powierzchni.

Impuls lasera przenika przez skórę i wykrywając ciemny pigment, koncentruje na nim wiązkę światła – niszczy żywą część włosa (tzw. mieszek włosa i macierz), w efekcie czego nie ma on szans odrosnąć.
Oczywiście zanim tak się stanie, trzeba przeprowadzić kilka sesji, głównie z uwagi na cykl wzrostu włosa (nie wszystkie rosną w tym samym czasie). Zazwyczaj jest to od 4 do 8 zbiegów. Niemniej laser Vectus jest bardzo precyzyjny i dzięki temu już podczas jednego zabiegu usuwa wszystkie włosy w tzw. fazie wzrostu (a więc około 30%).

Epilację można wykonać na różnych częściach ciała – nogach, pachach, strefie bikini i twarzy. Głowica lasera Vectus jest pokryta warstwą szkła szafirowego, który podczas zabiegu przyjemnie chłodzi skórę i tym samym minimalizuje dyskomfort.

Ważne w tym wszystkim jest to, że epilacja laserem Vectus przeciwdziała problemowi wrastających włosków i redukuje ryzyko zapalenia mieszków włosowych. Zabieg można wykonywać przez cały rok!

Skuteczność epilacji laserem Vectus

Epilacja laserem Vectus odznacza się dużą efektywnością. Jednakże skuteczność zabiegu w dużej mierze zależy od faz wzrostu włosa (faza aktywnego wzrostu, faza przejściowa i faza spoczynku).
Najlepsze efekty uzyskuje się w momencie, kiedy włos znajduje się w fazie pierwszej – aktywnego wzrostu. Aby usunąć włosy w 90% wystarczy przeprowadzić od 4 do 8 sesji, ale o tym wspominaliśmy już wcześniej.
Kiedy już wszystkie włoski zostaną usunięte, nie ma potrzeby powtarzania procedury.

Epilacja laserowa jest najbardziej skuteczna w przypadku osób, które mają ciemne włosy i jasną karnację. Takie połączenie pozwala na łatwiejsze skupienie się lasera na włosach, minimalizując ryzyko uszkodzenia otaczającej skóry.

Skuteczność epilacji laserowej zależy więc od zawartości melaniny. Cienkie, delikatne, jasne włosy zawierają mniej pigmentu i tym samym słabiej reagują na promieniowanie laserowe. Ale! Zanim sama wykluczysz się z zabiegu, dobrze jest zasięgnąć opinii specjalisty.

Jak przygotować się do zabiegu?

Przede wszystkim zacznij od konsultacji ze specjalistą. Jeśli stwierdzi, że możesz poddać się epilacji, musisz zadbać o pewne kwestie:
• Kilka tygodni przed zabiegiem unikaj opalania – również w solarium i nie stosuj samoopalacza.
• Odstaw leki/zioła/preparaty światłouczulające.
• Dzień przed zabiegiem lub w dniu zabiegu należy dokładnie ogolić maszynką miejsca, które będą poddawane działaniu lasera – nie rób tego ani woskiem, ani pęsetą.

Epilacja laserowa – przeciwwskazania

Nie każdy może poddać się temu zabiegowi. Wśród przeciwwskazań wymienia się między innymi:
• łuszczycę i bielactwo,
• ciążę i karmienie piersią,
• choroby nowotworowe,
• opryszczkę i zmiany w miejscu depilacji.

Epilacja laserem Vectus – zabiegi

Obecnie wiele salonów kosmetycznych oferuje epilację laserową. Trzeba jednak mieć na uwadze, że powodzenie procedury zależy od wielu czynników, m.in. jakości sprzętu i kwalifikacji personelu. Dlatego zawsze trzeba wybierać rozsądnie, bez pośpiechu.
Więcej na ten temat przeczytasz na stronie salonu kosmetycznego Royal Beauty Clinic. Możesz też skontaktować się z Kliniką poprzez maila lub telefonicznie.

Artykuł sponsorowany

Share