Perfumy na Dzień Kobiet – jak wybrać idealny zapach na prezent?

Perfumy na Dzień Kobiet

„Być kobietą, być kobietą…” chciałoby się zaśpiewać na myśl o nadchodzącym święcie. Dzień Kobiet zbliża się wielkimi krokami, a to oznacza, że rozpoczęło się poszukiwanie idealnego prezentu dla wyjątkowych pań. Niezależnie od tego, czy szukasz upominku dla mamy, przyjaciółki czy partnerki perfumy zawsze są dobrym pomysłem. Jak wybrać zapach, który zachwyci naszą obdarowaną? Poznaj nasze rady!

Czasy, kiedy na Dzień Kobiet kupowało się rajstopy i goździki już dawno minęły. Teraz do najpopularniejszych prezentów, z których niewątpliwie ucieszy się każda kobieta, należą perfumy oraz odpowiedniki perfum. Znalezienie idealnego zapachu, który zachwyci obdarowaną panią może być dla Ciebie wyzwaniem. Powinnaś jednak poświęcić temu zadaniu nieco uwagi, zaczynając od zastanowienia się nad tym: „w jakim jest wieku?”, „na jakie okazje będzie je „ubierać”?” oraz „jakie lubi zapachy?”. Na te pytania musisz odpowiedzieć sama, ale gdy już to zrobisz, to najpiękniejsze i najtrwalsze perfumy inspirowane znajdziesz w perfumerii Ambasada Zapachu.

ambasada zapachu

Wyjątkowe perfumy stosowne do wieku

Jednym z ważniejszych kryteriów doboru odpowiedniego zapachu jest wiek oraz osobowość kobiety. Wiemy, że świeże i kwiatowe perfumy cieszą się popularnością wśród wielu kobiet, jednak może się okazać, że nuty zapachowe, które zauroczą młodą dziewczynę, niekoniecznie przypadną do gustu dojrzałej kobiecie. Badania wskazują, że owocowe, czekoladowe i inne słodkie zapachy będą lepiej współgrały ze skórą młodszej dziewczyny, a nuty leśne, szyprowe, orientalne i skórzane zachwycą dojrzalszą, pełną klasy i elegancji kobietę.

ambasada zapachu

Idealny zapach dobrany do okazji

Jeśli chcesz, aby Twój prezent był nie tylko piękny, ale i przydatny, zastanów się, jaki styl życia prowadzi kobieta, którą chcesz obdarować, gdzie pracuje, jaki ma styl ubierania (elegancki, sportowy) i na jaką okazję mogłaby „ubierać” zapach podarowany przez Ciebie (na co dzień, na wieczór, do pracy). Pamiętaj, że inne zapachy sprawdzą się w sytuacjach prywatnych, np. na randce oraz spotkaniach z przyjaciółmi (aromaty kwiatowe, cytrusowe, morskie), a inne w pracy, szczególnie podczas zebrań i spotkań biznesowych (tradycyjne drzewne zapachy z piżmem).

Perfumy z listy bestsellerów

Wszystkie pomysły Cię zawiodły i nadal nie wiesz, jaki zapach będzie najlepszym prezentem? Sięgnij po doświadczenie innych i wybierz bestseller, czyli jeden z zapachów zajmujących najwyższe miejsce w rankingu. W perfumerii internetowej Ambasada Zapachu do top of the top należą perfumy inspirowane: Opium od YSL, Euphoria od Calvina Kleina, Lady Million od Paco Rabanne i Acqua di Gioia od Armani.

Anna Abramowska

Share