Pielęgnacja skóry przy problemie rozstępów

Rozstępy to zmiany skórne bardzo powszechnie występujące zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn w różnym wieku. Przybierają one wygląd wrzecionowatych pasm, które bardzo przypominają bliznę. Powstają najczęściej w wyniku gwałtownej zmiany wagi np. podczas ciąży lub wzrostu masy ciała w przypadku intensywnych ćwiczeń fizycznych. Najczęściej obserwuje się je na piersiach, brzuchu, pośladkach czy ramionach, a próby ich usunięcia niestety często nie przynoszą oczekiwanych rezultatów.

Rozstępy białe i rozstępy czerwone – czym się różnią?

Rozróżnia się dwa rodzaje rozstępów. Zmiany na skórze w kolorze czerwonym, sinym czy sino – fioletowym, lekko wyniosłe ponad powierzchnię skóry, często swędzące to rozstępy w fazie zapalnej, trwającej nawet około 6 miesięcy. Zmiany przyjmujące kolor biały lub perłowy to zmiany już w fazie zanikowej, podczas której obserwuje się nierzadko atrofię, wypłaszczenie i pomarszczenie skóry. Istotną różnicą z punktu kosmetologicznego jest fakt, że to właśnie rozstępy w fazie zapalnej są tymi które najłatwiej jest zniwelować.

Jak pielęgnować skórę z rozstępami?

Nie istnieją idealne kremy na rozstępy. Jako że większość zabiegów pielęgnacyjnych daje rezultaty głównie w fazie zapalnej, należy zacząć działać niezwłocznie. Wówczas doskonale sprawdzą się wszelkiego rodzaju zabieg złuszczające, nawilżanie czy metody łączone pielęgnacji domowej wraz z laseroterapią czy mikronakłuwaniem w gabinecie kosmetologa. Jak zatem wybrać idealny preparat na rozstępy oraz jak dbać o skórę w domu? Kosmetyki i preparaty na rozstępy to bardzo szeroka grupa kosmetyków. Poniżej zamieściliśmy dla Was kilka wskazówek jak dbać o skórę.

Nawilżanie skóry

Jest niezbędne, aby utrzymać skórę w dobrej kondycji. Skóra, która jest odpowiednio nawilżona jest bardziej elastyczna, jest mniej podatna na pękanie i podrażnienia. Odpowiednio nawodniona skóra regeneruje się lepiej i szybciej. Jeśli nasza waga się zmienia i obawiamy się powstawania rozstępów nawilżanie i natłuszczanie skóry olejami to must have codziennej pielęgnacji!

Regularne masaże

Regularny masaż skóry pobudza krążenie limfy i poprawia elastyczność skóry. Przyspiesza metabolizm skórny oraz intensywnie ją dotlenia, dostarczając skórze substancji odżywczych co ma bezpośredni wpływ na proces regeneracji regeneracji i utrzymanie jej zdrowego wyglądu. Ponadto poprzez rozgrzanie skóry zwiększa wchłanialność substancji aktywnych zawartych w kosmetykach, wzmacniając tym samym ich efektywność.

Regularne złuszczanie

Żaden kosmetyk pielęgnacyjny nie będzie idealnie penetrował w głąb skóry jeśli warstwa zrogowaciała naskórka nie będzie regularnie usuwana. Mimo iż nasza skóra posiada zdolności eliminacji złuszczonych komórek naskórka. Należy wspomnieć, że wraz z wiekiem, czy w wyniku wahań hormonów, proces ten może być zaburzony. Warto zatem wspomagać odnowę skóry poprzez jej regularne złuszczanie. Niweluje ono szorstkość skóry, wspomaga nawilżanie oraz sprawi, że skóra stanie się bardziej elastyczna. Doskonałym rozwiązaniem są peelingi oraz balsamy i emulsje zawierające w swoim składzie kwasy złuszczające czy retinol, które poza stymulacją skóry do złuszczania wykazują szereg innych działań (tak szczególnie istotnych w kuracji rozstępów).

Odpowiednie wsparcie

Aby uzyskać określony efekt stosowanej kuracji należy wybierać pośród produktów celowanych w redukcję rozstępów. Warto, aby zawierały one substancje o intensywnym działaniu restrukturyzującym i złuszczającym (jak np. retinol i peptydy) czy wyciągi roślinne o silnym działaniu przeciwzapalnym (jak np. wąkrota azjatycka, skrzyp czy bluszcz). Co istotne, poza ich składem ważna jest przede wszystkim regularność stosowania. Żaden kosmetyk czy zabieg nie przyniesie oczekiwanych rezultatów jeśli nie będzie stosowany cyklicznie.

rozstępy

Jeśli macie wątpliwości jaki kosmetyk wybrać dla siebie zachęcamy do sprawdzenia, jaki krem na rozstępy na stronie topestetic.pl cieszy się największą popularnością!

Skóra z rozstępami jest często powodem kompleksów i gorszego samopoczucia. Wystarczy zastosować kilka metod wspomnianych we wpisie, aby wspomóc skórę w trakcie mniej sprzyjających okoliczności. A jeśli już zauważymy iż rozstępy na naszej skórze powstały, trzeba działać od razu. Co istotne – należy uzbroić się w cierpliwość – nic nie wydarzy się od razu. Jeśli nie wiecie jak pomóc sobie z tą niedoskonałością zachęcamy do porady kosmetologa, gdyż indywidualnie dobrana terapia kosmetologiczna, przy odpowiednim wsparciu kosmetyków, daje szansę możliwie w jak największym stopniu je zniwelować!

Artykuł sponsorowany

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Związek ma swoje wzloty i upadki, a czasem, w wirze…