Suszona trawa pampasowa – stylowy akcent w Twoim domu

Trawy pampasowe

Jedną z bardziej popularnych dekoracji mieszkaniowych stała się w ostatnim czasie prosta, minimalistyczna, suszona trawa pampasowa. Wysuszone źdźbła pochodzącej z Ameryki Północnej rośliny, kortaderii pampasowej (łac. Cortaderia selloana), dzięki niebanalnemu wyglądowi, świetnie prezentują się zarówno pojedynczo, jak i w różnej wielkości bukietach. Trawa pampasowa stanowi dekorację świetnie dopełniającą wnętrze. Dowiedz się z nami, gdzie najlepiej zaopatrzyć się w tę ozdobę i w jakiej aranżacji suszona trawa pampasowa sprawdzi się najlepiej.

Suszona trawa pampasowa – gdzie kupić?

Z uwagi na dużą popularność tej formy dekoracji pomieszczenia, suszoną trawę pampasową można kupić w sklepach oferujących elementy wyposażenia wnętrz, a także w kwiaciarniach, hurtowniach i sklepach florystycznych, również online, takich jak https://www.rozewieczne.pl/kategoria-produktu/rosliny-suszone/trawy-pampasowe/. Taka suszona trawa może być bez obaw przewożona, a nawet przesyłana pocztą lub z wykorzystaniem usług kurierskich. Odpowiednio zabezpieczone przed połamaniem źdźbła są lekkie i nie sprawiają problemów przy transporcie nawet dużej ich ilości.

Trawy pampasowe

Do jakiego wnętrza pasuje suszona trawa pampasowa?

Trawa pampasowa stanowić może naturalny, wyrazisty akcent w minimalistycznym wnętrzu lub uzupełnić bogatą aranżację pomieszczenia w stylu boho. Zależnie od wielkości suchych źdźbeł, możemy wstawić je do pustego wazonu i ustawić na półce lub stole w dowolnym pomieszczeniu.

Wiele zależy od konkretnej odmiany pampasu, który wybierzemy na dekorację do mieszkania. Wysoka, suszona trawa pampasowa świetnie wygląda ustawiona w wysokim wazonie na podłodze. Jej mniejsze odmiany idealnie sprawdzą się w roli ozdoby do salonu, kuchni lub łazienki. Źdźbła trawy pampasowej mogą stanowić również dodatek do bukietów kwiatowych. Coraz częściej nawet tych ślubnych!

Zalety trawy pampasowej nie oznaczają jednak, że nie ma z nią żadnych problemów. Ususzona roślina z puchatym pióropuszem nie musi jednak „sypać się” w domu dzięki prostemu trikowi polegającemu na utrwaleniu jej mocnym lakierem do włosów w sprayu. Spryskaj trawę kosmetykiem i ciesz się jej przedłużoną trwałością. Możesz również fantazyjnie ufarbować lub pomalować trawę farbą w sprayu na dowolny kolor, na przykład biały, dodający ozdobie jeszcze bardziej fantazyjno-romantyczny wygląd.

Trawy pampasowe

Trawa pampasowa w domu i w ogrodzie

Naturalna trawa pampasowa bywa hodowana w przydomowych ogrodach, a nawet w doniczce na tarasie. Roślina ta w stanie dzikim jest stosunkowo łatwa w utrzymaniu. Po obcięciu świeżej trawy pampasowej możemy łatwo ją ususzyć poprzez przewiązanie łodygi sznurkiem i powieszeniu „bukietu” do góry nogami, choćby na ścianie. W ciągu kilku dni uzyskamy gotową, niebędącą pretensjonalnym kiczem, a cieszącą oko ozdobę domu.

Niezależnie od tego, czy w naszym domu zagości suszona trawa pampasowa, czy zdecydujemy się na hodowanie jej ogrodowej wersji z ewentualnym suszeniem źdźbeł na ozdobę domu, pampas będzie wdzięcznym towarzyszem codzienności, wprowadzającym do mieszkania wyjątkowy klimat.

Artykuł sponsorowany

Share