Symbolika kamieni szlachetnych w obrączkach ślubnych

Symbolika kamieni w obrączkach ślubnych — Salon Jubilerski Łodzińscy
Symbolika kamieni w obrączkach ślubnych — Salon Jubilerski Łodzińscy

Obrączki ślubne to bez wątpienia jeden z największych symboli miłości i przywiązania, a także widoczny i uniwersalny znak zawarcia związku małżeńskiego. Noszona codziennie na palcu ręki obrączka przypomina nam również o wadze złożonej przysięgi, stanowiąc równocześnie piękny dodatek do każdej stylizacji. Jeszcze do niedawna obrączki ślubne kojarzyły się z prostymi krążkami wykonanymi ze złota lub srebra. Obecnie pary coraz częściej decydują się na nieco bardziej nowoczesne i bardzo efektowne obrączki ślubne z kamieniami szlachetnymi. Jaka symbolika ukrywa się w tego typu modelach? Czym kierować się przy wyborze obrączek z kamieniami szlachetnymi. Odpowiadamy.

Jaka jest symbolika obrączek ślubnych?

Większość z nas kojarzy symbolikę ukrytą w kolejnych rocznicach ślubu i potrafi wymienić kilka nazw jubileuszy małżeńskich. Ważna jest ich celebracja i wręczenie odpowiedniej biżuterii na konkretne gody. Chcąc dowiedzieć się więcej informacji na ten temat, możesz przejść na stronę https://lodzinscy.eu/blog/porady/rocznica-slubu-od-papieru-do-diamentu-bizuteryjne-symbole-malzenskich-celebracji, gdzie zamieszczono wpis „Rocznica ślubu od papieru do diamentu — Biżuteryjne symbole małżeńskich celebracji”. Zdecydowanie mniej osób jest w stanie określić dokładną symbolikę obrączek ślubnych, która jest przecież podstawą udanego związku małżeńskiego.

Obrączki ślubne wykonywane są z najbardziej wartościowych kruszców, co ma wyjątkowo symboliczny wymiar. Zarówno złoto, jak i platyna oraz srebro uważane są za synonimy trwałości, oraz symbol wysokiego statusu i wartości. Dodatkowo kruszce te trudno jest uszkodzić, co ma symbolizować odporność na przeszkody i niepowodzenia spotykające małżonków. Nie bez znaczenia jest również kształt obrączek ślubnych. Okrąg oraz kula od wieków uważane są za znak doskonałości, oraz nieskończonego ideału.

Rocznica ślubu od papieru do diamentu — Biżuteryjne symbole małżeńskich celebracji

Jak wybrać idealną obrączkę z kamieniem szlachetnym?

Stojąc przed wyborem obrączki ślubnej z kamieniami szlachetnymi, warto najpierw zapoznać się z właściwościami klejnotów oraz ich symboliką. Okazuje się, że każdy z kamieni naturalnych dedykowany jest innemu typowi osobowości oraz konkretnym znakom zodiaku, dzięki czemu łatwo jest dopasować je do swoich potrzeb.

Nie bez znaczenia będzie również cena klejnotów. Najdroższą opcją będą obrączki ślubne z okazałymi diamentami, jednak w salonach jubilerskich z łatwością znajdziemy nieco tańsze propozycje, które mogą okazać się świetnym wyborem dla osób, które nie dysponują zbyt dużym budżetem.

Które kamienie szlachetne idealnie pasują do obrączek ślubnych?

Jednym z kamieni szlachetnych, który najbardziej wpisuje się w symbolikę małżeństwa, jest rubin. Ten piękny czerwony klejnot to uosobienie szczerych uczuć, a także pożądania oraz namiętności, które są istotnym składnikiem udanego związku. Złota obrączka ślubna z okazałym rubinem będzie idealnym podkreśleniem małżeńskiej miłości i pasji.

Kolejnym kamieniem naturalnym, który sprawdzi się, jako element obrączki będzie morganit. Ten dosyć niespotykany klejnot o wyjątkowo delikatnej barwie ma zdolność oddziaływania na sferę uczuciową i duchową małżonków, równocześnie wzmagając ich poczucie bezpieczeństwa. Biżuteria ślubna z morganitem będzie tym samym pewnego rodzaju ochroną związku na długie lata.

Z kolei najbardziej popularny kamień szlachetny, czyli diament to nie tylko symbol luksusu, ale również uosobienie wieczności i stałości uczuć pomiędzy dwiema osobami. Wybór obrączki ślubnej z diamentem będzie, zatem pewnego rodzaju wzajemnym zapewnieniem o trwałości relacji łączącej małżonków.

Obrączki próba 585 - Salon Jubilerski Łodzińscy
Obrączki próba 585 – Salon Jubilerski Łodzińscy

Kolorowe kamienie szlachetne — oznaka oryginalności i nietuzinkowego stylu

Osoby, które preferują kolorowe, rzucające się w oczy modele biżuterii mogą również postawić na piękny szafir. Kamień ten posiada zdolność wprowadzania harmonii w relacjach damsko-męskich oraz zapewnia trwałość uczuć.

Wybór obrączki ślubnej to ważne wydarzenie, które warto odpowiednio przemyśleć i zaplanować, by móc cieszyć się idealnie dopasowaną biżuterią przez długie lata. Obrączki ślubne z kamieniami szlachetnymi to wybór dla osób, które lubią bogato zdobioną biżuterię, która nie tylko zdobi, ale niesie ze sobą przesłanie oraz obietnicę wiecznej miłości i wsparcia.

Artykuł sponsorowany

Share