Wielorazowe płatki do demakijażu – dlaczego warto ich używać?

Wielorazowe płatki do demakijażu

Większość z nas ma świadomość, jaki los czeka planetę, jeśli nie zaczniemy o nią bardziej dbać. Coraz częściej sięgamy po naturalne kosmetyki, zwracamy też uwagę, by ich opakowania nadawały się do recyklingu. Idealnym dopełnieniem codziennej pielęgnacji, zgodnej z ekologicznym stylem życia jest używanie kompostowalnych płatków do demakijażu.

Codzienna pielęgnacja twarzy wymaga od nas używania co najmniej kilku wacików. Aplikujemy nimi tonik, używamy do demakijażu, masujemy skórę twarzy lub złuszczamy martwy naskórek. Dziennie do tych czynności zużywamy średnio od 2 do 5 wacików, co w ciągu roku daje nam setki płatków oraz dziesiątki plastikowych opakowań wyrzucanych do kosza.

Ekologiczne płatki kosmetyczne w zgodzie z less waste

A gdyby tak, zgodnie z filozofią życia less waste, która zakłada ograniczanie produkowania śmieci do niezbędnego minimum, zacząć używać do pielęgnacji produktów wielokrotnego użytku? Wielorazowe płatki kosmetyczne Ovium wyglądają zupełnie zwyczajnie, jednak ich wyjątkowość polega na tym, że są w pełni naturalne, bo wykonane w 100% z bawełny organicznej i nadają się do prania ręcznego lub w pralce. Możesz ich używać nawet przez kilka tygodni, a gdy już je wyrzucisz do kosza, masz pewność, że nie zaszkodzą środowisku, gdyż są w pełni kompostowalne.

Płatki do demakijażu idealne dla cery wrażliwej

Miękkie i delikatne waciki przeznaczone są dla posiadaczek każdego rodzaju skóry. Nawet, jeśli Twoja skóra jest wrażliwa, nie musisz obawiać się jej podrażnienia. Przy pomocy płatków skutecznie oczyścisz oraz usuniesz makijaż, nie pozostawiając na skórze niepożądanych śladów. Komfort i bezpieczeństwo stosowania zapewnia materiał, z którego zostały uszyte waciki. Świadczy o tym certyfikat GOTS, który daje gwarancję, że do produkcji bawełny organicznej nie użyto żadnych toksycznych, rakotwórczych i niebiodegradowalnych środków chemicznych.

Jak bezpiecznie używać płatków?

Zastanawiasz się zapewne, jak używać wacików i czy znajdziesz czas na odpowiednie dbanie o nie. Nie obawiaj się, instrukcja ich stosowania jest prosta i nieskomplikowana. Wystarczy, że przed każdym użyciem zwilżysz płatki wodą, by nie wchłonęły zbyt wiele produktu do demakijażu, następnie nasączysz je np. płynem micelarnym i przyłożysz do oczu. Staraj się nie pocierać okolic oczu, by ich nie podrażnić. Makijaż zdejmuj, przykładając płatki do oczu, a drugą stroną oczyść pozostałą część twarzy. Po każdym użyciu pierz waciki ręcznie w mydle gospodarczym, a raz na jakiś czas wrzuć do pralki na max. 60°C.

Zobacz: www.ovium.pl

Anna Abramowska

Share