Woda perfumowana czy woda toaletowa? Poznaj różnice!

Woda perfumowana czy woda toaletowa

Odwiedzasz drogerię w poszukiwaniu idealnego zapachu i zastanawiasz się, czym różni się woda perfumowana od wody toaletowej? Różnice pomiędzy tymi dwoma produktami są całkiem spore. O tym dowiesz się z naszego artykułu.

Woda perfumowana – co to za produkt?

Prawdziwe perfumy zawierają wysokie stężenie olejków zapachowych na poziomie nawet 43%, przez co są produktem bardzo drogim – luksusowym i kolekcjonerskim. Nabywają je najczęściej kolekcjonerzy oraz prawdziwi miłośnicy perfum. Flakonik zapachowej esencji to wydatek rzędu kilku milionów dolarów. Dla przykładu niewielki flakon perfum Clive Christian No. 1 Imperial Majesty kosztuje ponad 200 tysięcy dolarów. To jedne z najdroższych perfum świata.

Znane nam i dostępne w drogeriach perfumy to wody perfumowane i toaletowe. Pierwsza z nich, czyli woda perfumowana to mieszanina olejków zapachowych i alkoholi. Charakteryzuje się największym skoncentrowaniem olejków eterycznych, nawet do 25%.

Woda perfumowana ze względu na intensywność zapachu utrzymuje się na skórze do kilkunastu godzin. Na ubraniach pachnie zdecydowanie dłużej – nawet przez kilka dni.

Wśród producentów perfum wysokiej jakości można wyróżnić Giardino Benessere Giorgio Armani, Chanel, Calvin Klein, Tiziana Terenzi czy V Canto. Ich produkty znajdziesz w dobrze wyposażonych perfumeriach stacjonarnych i online.

Woda toaletowa – co ją wyróżnia?

Wiesz już, czym są prawdziwe perfumy oraz woda perfumowana. Teraz nadszedł czas na charakterystykę wody toaletowej, którą z powodzeniem znajdziesz na półkach każdej drogerii.

Woda toaletowa jest tańsza niż woda perfumowana. Wpływa na to niższe stężenie olejków zapachowych na poziomie od 5% do 15%. To również oznacza, że woda toaletowa jest mniej intensywna i trwała w porównaniu do wody perfumowanej.

Zaletą wody toaletowej jest delikatny aromat, który w subtelny sposób pozostawia ślad na skórze. Z tego względu woda toaletowa polecana jest na lato oraz dla osób, które preferują lekkie i dyskretne perfumy na co dzień.

Jak przedłużyć trwałość perfum? Podpowiadamy!

Istnieje kilka sposobów, aby przedłużyć trwałość wody perfumowanej i wody toaletowej. Zapach utrzymuje się dłużej na skórze, która jest dobrze nawilżona. Po kąpieli bądź prysznicu nałóż krem lub balsam nawilżający. Odczekaj kilka chwil do całkowitego wchłonięcia, a następnie spryskaj ciało perfumami.

Najlepsze miejsca do aplikacji perfum to nadgarstki, zgięcia łokci, szyja oraz dekolt. Zapach bardzo dobrze utrzymuje się również na włosach, więc możesz spryskać końcówki. Oczywiście perfumy stosuj z umiarem. Nie musisz każdego z miejsc pryskać osobno. Wystarczy, że kilka kropel nałożysz punktowo.

Kluczem do przedłużenia trwałości zapachu perfum jest ich odpowiednie przechowywanie. Flakonik z zapachem umieść w chłodnym i suchym miejscu, z dala od światła słonecznego i ekstremalnych temperatur. W ten sposób przez długi czas zachowasz ich trwałość.

Artykuł sponsorowany

Share