Wyjazd integracyjny – czego mogą oczekiwać pracownicy?

wyjazd integracyjny

Wyjazd integracyjny – czego mogą oczekiwać pracownicy?

Wyjazdy integracyjne to istotna część polityki większości firm, zatrudniających pracowników. Choć może się wydawać, że organizacja takiej integracji nie jest warunkiem koniecznym do prawidłowego funkcjonowania przedsiębiorstwa, to jednak w obecnych czasach poziom satysfakcji i motywacji pracownika pełni ogromnie istotną funkcję. Dobrze zorganizowany wyjazd integracyjny z pewnością się do tego przyczyni!

Integracja połączona ze szkoleniem czy konferencją, wyjazd w kraju lub za granicę, a nawet integracja online – wyjazdy integracyjne mogą dziś przybierać naprawdę różne formy w zależności od możliwości i… kreatywności organizatora. Dlatego dziś podpowiadamy, co jest mile widziane przez pracowników na tego typu wyjazdach i czy warto wynająć firmę do organizacji wyjazdu integracyjnego!

Co powinny obejmować wyjazdy integracyjne dla firm?

Jest kilka istotnych elementów składowych, które decydują o tym, czy wyjazdy integracyjne będą udane:

  • nocleg – większość wyjazdów integracyjnych obejmuje przynajmniej jeden nocleg. Wybierając hotel czy agroturystykę na taki wyjazd integracyjny, warto zwrócić uwagę nie tylko na bazę noclegową, ale także zaplecze gastronomiczne i ewentualnie dodatkowe atrakcje dla uczestników wyjazdu, takie jak: bilard, piłkarzyki czy basen. Dodatkowo warto upewnić się, że hotel oferuje dostęp do sali konferencyjnej, jeśli chcesz połączyć integrację ze szkoleniem;
  • lokalizacja – w zależności od ilości czasu, jakim dysponujecie na organizację wyjazdu integracyjnego, lokalizacja jest kluczowym czynnikiem planowania takiej imprezy. Jeśli ma to być wyjazd 1– lub 2-noclegowy, lepiej wybrać hotel położony w Polsce, do którego dojedziecie w 2-3 godziny. Jeśli z kolei planujesz dłuższy wyjazd integracyjny, można pokusić się o lokalizację zagraniczną;
  • program – sam hotel nie wystarczy, aby pracownicy zaczęli się integrować. Potrzebny jest program, który zachęci wszystkich uczestników integracji do różnego rodzaju aktywności, w trakcie których cały zespół będzie mógł zarówno poznać się lepiej, jak i odkryć swoje słabe i mocne strony.

Organizacja wyjazdu firmowego – jak to ogarnąć?

Organizacja wyjazdu integracyjnego, szczególnie pierwszego, może być nie lada wyzwaniem. Znalezienie odpowiedniej lokalizacji i hotelu, ustalenie programu i atrakcji wymaga sporo czasu i zaangażowania. Dlatego warto rozważyć wynajęcie agencji eventowej, która ma odpowiednie doświadczenie i sprawdzone pomysły na organizację wyjazdu firmowego.

Wynajmując agencję do zaplanowania i poprowadzenia integracji, zyskujesz pewność, że pracownicy spędzą ten czas naprawdę produktywnie i motywująco. Gry typu team-building, wypady terenowe czy imprezy i wieczory tematyczne to zaledwie część obszernej bazy pomysłów tak doświadczonej agencji eventowej. Wszystkie tego typu atrakcje mają na celu wzmocnienie komunikacji i motywacji wewnątrz firmy. Dzięki nim wyjazd integracyjny będzie dokładnie tym, czego oczekują zarówno pracownicy, jak i kierownictwo.

Artykuł sponsorowany

Share