3 kroki, które pozwolą rozpoznać podróbki Converse

Każdy markowy i znany produkt przyciąga oszustów. Nie inaczej jest w przypadku legendarnych trampek Converse, które są masowo podrabiane w różnych zakątkach świata. Jak rozpoznać podróbki Converse? Poznaj trzy kroki, które uchronią Cię przed oszustami.

Krok 1 – sprawdź sprzedawcę!

Wydaje się, że zakup markowych butów nie powinien być problemem. W praktyce jednak, obok fatalnych i od razu rzucających się w oczy kopii coraz częściej można spotkać skrupulatnie odwzorowane podróbki. Jak nie dać się oszukać? Zapytaliśmy eksperta, który od lat zajmuje się sprzedażą markowego obuwia w sklepie Oryginalnebuty.pl: Oszustów sprzedających podrobione buty jest niestety całkiem sporo. Dlatego też pierwszym krokiem, jaki powinniśmy wykonać chcąc kupić markowe trampki Converse czy innej marki, jest przyjrzenie się samemu sprzedawcy. Niestety prawda jest taka, że nikt nie sprzedaje oryginalnych Converse Chuck Taylor za 40 złotych. Oczywiście ceny mogą się różnić o kilkanaście czy nawet kilkadziesiąt złotych w promocji, jednak na pewno nie więcej. Poza ceną, warto też zwrócić uwagę na dane samego sprzedającego oraz proponowany czas dostawy. Jeśli buty mają do nas dotrzeć za kilkanaście dni, to bardzo możliwe, że dopiero zostaną zamówione w fabryce podróbek w Wietnamie. Aby mieć największą pewność bezproblemowego zakupu najlepiej kupować po prostu w dobrych i sprawdzonych sklepach, które gwarantują oryginalność oferowanych produktów.

Krok 2 – sprawdź opakowanie!

Drugim krokiem podczas sprawdzania oryginalności naszych butów Converse jest przyjrzenie się opakowaniu. Na co zwracać uwagę? – Może wydawać się to oczywiste, ale oryginalne buty bardzo łatwo rozpoznać po… oryginalnym opakowaniu. Jeśli nasze trampki nie mają pudełka, albo nie posiada ono żadnych oznaczeń producenta, to najprawdopodobniej mamy do czynienia z podróbkami. Niestety oszuści coraz bardziej przykładają się do swojego fachu i wypuszczają także obuwie w opakowaniach udających oryginalne. Na co zwracać wtedy uwagę? Przede wszystkim na samą jakość wykonania pudełka, powinno ono być zrobione z solidnej tektury i zawierać logo producenta oraz dane odnośnie samego produktu. Warto też zwrócić uwagę na to, czy buty zapakowane są w papier – świadczy to również o oryginalności. – dodaje ekspert ze sklepu Oryginalnebuty.pl.

 Krok 3 – sprawdź buty!

Aby upewnić się co do oryginalności posiadanych trampek Converse trzeba przyjrzeć się też samym butom. Cechy charakterystyczne najłatwiej wskazać na najbardziej popularnym modelu Converse Chuck Taylor All-Star. Na początek warto obejrzeć but z bliska i sprawdzić, czy wszystkie szwy i elementy gumowe zostały wykonane starannie i równo. Następnie należy przyjrzeć się czy na wewnętrznej stronie języka butów znajduje się logo All Star, oraz czy na wkładce wewnątrz jest dobrze widoczny i nieścieralny napis Converse. Jeśli te elementy nie budzą wątpliwości, to warto zerknąć jeszcze na piętę, gdzie powinien znajdować się napis All Star przedzielony charakterystyczną gwiazdką. Cechą charakterystyczną oryginalnych trampek Converse jest także mała „kulka” przy krawędzi podeszwy, będąca miejscem wcięcia nici.

Jeśli wszystkie te elementy nie budzą naszych zastrzeżeń, to prawdopodobnie jesteśmy szczęśliwym posiadaczem oryginalnych Conversów. Zawsze oczywiście mogą pojawić się jakieś dodatkowe wątpliwości, warto wtedy zapoznać się z tym tekstem pt.: Czy moje conversy są oryginalne?, który bardzo szczegółowo opisuje cechy charakterystyczne oryginalnych sneakersów.

Materiały prasowe

Share