3 sposoby jak ujędrnić brzuch i ciało?

Czy nie istnieje przeświadczenie, że o skórę twarzy dbamy bardziej niż o ciało? Na skórę naszego ciała zazwyczaj mniej zwracamy uwagę i dopiero gdy problem się pogłębia zaczynamy działać. Jednak jest kilka zabiegów, które można wykonać również w domu. Jakie są sposoby na ujędrnienie brzucha, ud i pośladków?

Body wrapping

Body wrapping to jeden ze skuteczniejszych zabiegów ujędrniających i wygładzających skórę, który oprócz wykonywania w gabinecie można również wykonywać we własnym domu.

Zabieg polega na nakładaniu i wcieraniu preparatu wyszczuplającego, modelującego i ujędrniającego a następnie owinięcie ciała folią. W wyniku ofoliowania skóry dochodzi do wytworzenia się okluzji powodującej lepsze wnikanie składników aktywnych w głąb skóry poprzez rozszerzone pod wpływem nacisku naczynia krwionośne.  Aby zabieg przyniósł jak najlepsze rezultaty skóra musi być owinięta folią przez min. 30-40 min i dodatkowo przykryta kocem.

Taki zabieg służy do redukcji miejscowo nagromadzonej tkanki tłuszczowej np. na brzuchu, udach, pupie czy ramionach.

Efekty zabiegu widać już po pierwszym użyciu. Skóra jest zdecydowanie bardziej gładka, nawilżona oraz promienna.

Bańska chińska

Kolejnym sposobem na to jak ujędrnić ciało i brzuch jest bańka chińska. To zabieg służący do rozbijania tkanki tłuszczowej oraz redukowania cellulitu. Doskonale ujędrnia ciało.

Zabieg polega na masażu próżniowym specjalnymi gumowymi bańkami. W wyniku zasysania skóry przez bańkę oraz przesuwania jej w różnych kierunkach dochodzi do rozbijania nagromadzonej miejscowo tkanki tłuszczowej, rozbijania cellulitu oraz zwiększenia ukrwienia skóry. Dodatkowo masaż uzupełniany jest o drenaż limfatyczny dzięki czemu doskonale radzi sobie z obrzękami i zastojami wody. Masaż powinien być wykonywany przez ok. 15-40 min.

Taki zabieg powoduje lepsze dokrwienie i dotlenienie tkanek, zwiększa przemianę materii oraz redukuję cellulit i nadmiar tkanki tłuszczowej.

Efekty zabiegu widać po ok. 4-6 zabiegach, wykonywanych 2 -3 razy w tygodniu.

Icoone to jeden z bestsellerowych zabiegów ujędrniających ciało, który można wykonać w gabinecie kosmetologicznym.

Zabieg polega na wykonaniu masażu próżniowego specjalną głowicą z wypustkami. Zabieg wykonywany jest w specjalnym ubraniu, który zapobiega rozciąganiu skóry oraz zapewnia sterylne warunki. Pierwszą częścią zabiegu jest drenaż limfatyczny mający na celu poprawienie krążenia krwi i limfy. Kolejnym etapem zabiegu jest opracowanie najbardziej problematycznych okolic ciała. Mogą to być brzuch, boczki, ramiona, pośladki, uda czy łydki. Zabieg trwa minimum 30 min.

W wyniku zabiegu dochodzi do zmniejszenia obrzęków oraz zastojów wody w organizmie. Specjalnie opracowane programy służą do ujędrniania skóry brzucha, pośladów, ramion, biustu czy rozbijania tkanki tłuszczowej i cellulitu na udach.

Pierwsze efekty widoczne są po ok. 3 zabiegach. Rekomendowana jest seria ok. 10-15 zabiegów 2 razy w tygodniu.

Artykuł sponsorowany

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Kiedy lato ma się ku końcowi, najwyższa pora, aby pomyśleć,…