5 łatwych sposobów na połączenie kuchni z salonem

5 łatwych sposobów na połączenie kuchni z salonem

Kuchnia to dla wielu osób serce domu. Dla innych to salon stanowi centrum życia rodzinnego. Nic zatem dziwnego w tym, że tak chętnie łączymy te właśnie pomieszczenia tworząc przytulną, funkcjonalną i bardzo komfortową w użytkowaniu całość. Aby jednak efekt połączenia salonu z kuchnią spełnił nasze oczekiwania, warto zastosować się do kilku wskazówek. Dzięki temu zyskamy więcej przestrzeni, światła i harmonijnej, stylowej spójności.

1. Meble do pokoju dziennego i kuchni w tym samym stylu

Wybierając meble do kuchni i do pokoju dziennego postarajmy się, aby ich styl, design i kolorystyka były spójne. Nie musi to być wyposażenie pochodzące z jednej kolekcji (choć takie rozwiązanie wydaje się być najwygodniejszym). Istotne jednak, aby klimat, jaki tworzą meble, był podobny. Dzięki temu unikniemy wrażenia chaosu aranżacyjnego, a poszczególne elementy wyposażenia będą się niemal wzajemnie uzupełniały. Doskonałe pomysły na aranżację kuchni znaleźć można na stronie https://kieleckafabrykamebli.pl/kolekcje/kuchnia.

Świetną propozycją, która połączy, a zarazem umownie / optycznie oddzieli od siebie kuchnię i salon, mogą być ażurowe ścianki, barek lub mniejsze meble, jak komody czy witryny. Na https://kieleckafabrykamebli.pl/pomieszczenia/pokoj-dzienny/komody-i-witryny znaleźliśmy propozycje, które doskonale wpisują się w klimat zarówno kuchni, jak i jadalni czy salonu. Elegancka przeszklona witryna, jak m.in. propozycje z kolekcji Linate czy Ala będą dodatkowo świetnym miejscem do przechowywania zastawy stołowej, lampek do wina, czy kompletu filiżanek. Naczynia będą zawsze pod ręką, czy to z perspektywy kuchni, czy salonu.

2. Witryny, komody czy regały- elementy dzielące przestrzeń

Wspomniane już witryny i komody, a także ażurowe ścianki, regały, kwiaty w donicach, czy nawet materiałowe zasłony pozwolą nieco rozdzielić strefę wypoczynku od strefy kuchenno – jadalnianej. Przygotowując posiłek wciąż będziemy mieć kontakt z oglądającymi telewizję domownikami lub zasiadającymi na kanapie gośćmi, jednak czując się swobodnie i zachowując komfort pracy w kuchni. Generalna zasada mówi tutaj, że im więcej wspólnych elementów mają mieć nasza kuchnia i salon, tym bardziej minimalistycznie powinniśmy zaznaczać granicę pomiędzy strefami.

3. Wyspa lub stół kuchenny

Stół lub wyspa z hokerami to fantastyczny sposób na połączenie kuchni z salonem, a jednocześnie wyraźne rozdzielenie stref: kuchenno – jadalnianej i wypoczynku. Jeśli tylko dysponujemy wystarczającą przestrzenią, warto postawić na wyspę, która prezentuje się bardzo efektownie, a przy tym pełni dodatkowo funkcję blatu kuchennego. Niektóre modele wyposażone są w dodatkowe szuflady, półki i schowki, co dostarcza kolejnych możliwości przechowywania kuchennych i jadalnianych akcesoriów.

5 łatwych sposobów na połączenie kuchni z salonem

Decydując się na dowolny stół kuchenny z pewnością rozjaśnimy i powiększymy przestrzeń kuchni i salonu, bowiem tego typu rozwiązania „z natury” jest ażurowe, przejrzyste i jedynie umownie dzieli przestrzeń.

4. Kanapa w kontrastowym kolorze

Kanapa lub sofa to również fantastyczny element łącząco – dzielący przestrzeń. Za sofą może znaleźć się bezpośrednio stół lub wyspa kuchenna. Dobrym pomysłem będzie mebel o oryginalnym designie lub w kontrastującym wobec pozostałej aranżacji kolorze. W ten sposób uzyskamy ciekawy efekt i wyraźnie zaznaczymy granice przebiegającą pomiędzy kuchnią a salonem.

5 łatwych sposobów na połączenie kuchni z salonem

5. Spójny styl i kolorystyka przestrzeni 

Otwarta kuchnia wymagać będzie od nas utrzymania minimalizmu na półkach oraz blatach. W ten sposób przestrzeń nie będzie przytłaczająca, a strefa wypoczynku nie zostanie zdominowana przez „roboczy” charakter kuchni. Ważne również, aby utrzymać spójną kolorystykę i styl wyposażenia, można za wyjątkiem wspomnianej wcześniej kanapy lub innego elementu wyznaczającego granicę stref.

Materiał partnera

Share