5 powodów, dla których warto stosować kosmetyki z witaminą C

kosmetyki z witaminą C

Witamina C nie jest syntezowana przez ludzki organizm, dlatego musi być dostarczana z zewnątrz w diecie. Jednak jej doustne przyjmowanie ma niewielki wpływ na stan cery, dlatego niezbędne jest jej aplikowanie bezpośrednio na skórę pod postacią kremów, czy serum z witaminą C. Sprawdź, czemu warto stosować kosmetyki z witaminą c w codziennej pielęgnacji.

1.Cera naczynkowa i problem z pękającymi naczynkami

Witamina C uszczelnia naczynia krwionośne i zwiększa elastyczność ścian naczynek włosowatych. Wpływa korzystnie na mikrocyrkulację i zmniejsza rumień skóry. Co więcej – obecność witaminy C w codziennej pielęgnacji sprzyja syntezie ceramidów, przez co wzmacnia się bariera lipidowa naskórka, a to wpływa m.in. na poprawę nawilżenia cery.

2.Utrata jędrności i elastyczności skóry, zmarszczki

Witamina C to jeden z najsilniejszych antyoksydantów. Zwalczając wolne rodniki witamina C przeciwdziała uszkodzeniom komórek i starzeniu się skóry. Wpływając na zmniejszenie syntezy enzymów: kolagenazy, elastazy i hialuronidazy hamuje rozpad kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego, dzięki czemu wpływa na poprawę jędrności i przywraca skórze młody wygląd. Witamina C ma również zdolność do niwelowania uszkodzeń powstałych pod wpływem promieniowania UV, dzięki czemu stanowi doskonałe uzupełnienie działania filtrów słonecznych.

3.Przebarwienia na skórze

Witamina C hamuje enzym tyrozynazę, uczestniczący w tworzeniu się melaniny, dzięki czemu powstaje mniej barwnika. Witamina C stosowana regularnie rozjaśnia istniejące przebarwienia nadając cerze jednolity koloryt i hamuje powstawanie nowych.

4. Szara, ziemista cera

Witamina C, jako kwas PHA, wykazuje delikatne właściwości złuszczające, co w połączeniu z działaniem rozjaśniającym, korzystnym działaniem na microkrażenie i przeciwdziałanie stresowi oksydacyjnemu wpływa na poprawę stanu skóry. 

5. Cera tłusta i problem z trądzikiem

Witamina C wykazuje działanie przeciwzapalne i antybakteryjne. Co więcej –  dzięki swoim przeciwutleniającym właściwościom zapobiega utlenianiu się składników tłuszczowych łoju, dzięki czemu świetnie się sprawdzi  przy cerze tłustej z nadmiernym wydzielaniem łoju i cerze trądzikowej.

 kosmetyki z witaminą C
Fot. Serum liposomowe Synchrovit C z 10% witaminą C

Czysta witamina C ma małe zdolności do przenikania przez warstwę rogową skóry, dlatego liczy się nie tylko stężenie witaminy C w kosmetykach, ale również jej forma. Serum Synchrovit C zawiera 10% witaminę C, w formie liposomowej, co zwiększa stabilność witaminy C na utlenianie oraz umożliwia przenikanie i uwalnianie składników aktywnych w głębszych partiach skóry. Wzbogacenie formuły o SOD i mleczan cynku wzmacnia jej działanie antyoksydacyjne. Serum szybko się wchłania i odznacza się wysoką skutecznością.

Cena: 29 zł/5 ml lub kuracja: 145 zł /6 ampułek po 5 ml, www.dermakrem.pl

Materiały prasowe

Share