5 propozycji plakatów, które świetnie ozdobią Twój pokój

plakat do pokoju

Drukowane formy graficzne zazwyczaj mają swoje zastosowanie w kampaniach reklamowych. Można je również wykorzystać jako element dekoracyjny mieszkania. Warto wiedzieć, jak stworzyć projekt idealnie pasujący do wnętrza danego pokoju.

Ozdoba salonu

Dobór odpowiedniego plakatu zależy od stylu aranżacyjnego danej przestrzeni. W przypadku nowoczesnych salonów świetnie sprawdzą się druki z listwą, umożliwiającą łatwy montaż dekoracji. Kolor obramowania warto dobrać pod barwę ścian tak, by układ tworzył spójną całość. W nowoczesnym salonie dobrze będą prezentować się plakaty wzbogacone geometrycznymi wzorami. W przypadku rustykalnych przestrzeni można natomiast postawić np. na wzory kwiatowe.

Pokój nastolatka

Plakaty często wykorzystuje się w aranżacji wnętrz dziecięcych. Druk należy wówczas dostosować do zainteresowań malucha. Może to być ulubiony bohater bajkowy lub komiksowy. Wrażenia wizualne warto spotęgować za pomocą folii typu błysk. Stanowi ona również świetną ochronę dla druku. Folia wzmacnia trwałość plakatu, usztywniając go. Dzięki niemu kolory druku staną się bardziej ożywione. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są na stronie internetowej https://chroma.pl/pl.

Efektowna jadalnia

Plakaty można wykorzystać w każdej przestrzeni. W przypadku wnętrz stanowiących spójne układy będzie to świetny sposób na oddzielenie poszczególnych sfer. Plakat z motywem sztućców lub rodzinnej grafiki świetnie sprawdzi się jako ozdoba jadalni. Można go powiesić na ścianie za stołem. Warto jednak jego kolorystykę skontrastować z barwą ścian w pomieszczeniu.

Wyjątkowa sypialni

Plakaty dostępne są w różnorodnych wariantach i formatach. Można więc zdecydować się na zakup druku dwustronnego. Dzięki temu sypialnia stanie się ciekawą i intrygującą przestrzenią, która nie będzie charakteryzować się monotonią. Dobierając druki, warto wykorzystać zestawienie kontrastowych mtowywów grafik. Jedna z nich może przykładowo zawierać cytaty lub aforyzmy, motywujące do działania. Na drugiej stronie można natomiast umieścić grafikę, prezentującą krajobrazy lub wzory geometryczne.

Biuro

Plakaty często wykorzystuje się jako urozmaicenie przestrzeni pracy. Drukowane na ich powierzchni grafiki stanowią wówczas rodzaj relaksu i odpoczynku od wykonywanych obowiązków. Warto więc wybrać obraz ulubionego miasta, gór lub plaży. Można również zdecydować się na zakup plakatu, na którym dominowałyby barwy działające uspokajająco na ludzką psychikę.

Drukowane grafiki to świetny sposób, by nadać swojemu pokojowi niebanalną estetykę. Warto jednak pamiętać o doborze odpowiedniego motywu i właściwej ochrony materiału.

Artykuł sponsorowany

Share